Zaloguj
Reklama

Świąteczne prezenty – psychologia zakupów

Otwieranie prezentów
Fot. medforum
Otwieranie prezentów
(5)

Święta tuż tuż, a my, jak zwykle zwlekamy z zakupem prezentów, gdyż nie mamy na to czasu. Usprawiedliwiamy się nadmiarem obowiązków w szkole lub w pracy, albo koniecznością wykonania innych pilniejszych rzeczy. Kupowanie prezentów na Święta Bożego Narodzenia, to niezwykła podróż do świata psychologii naszych umysłów. Nieświadomie, jesteśmy poddawani różnym chwytom marketingowym.

Reklama

Racjonalizm to podstawa

Przed świętami zawsze jesteśmy zabiegani, mamy wiele spraw do załatwienia i praktycznie brak czasu dla siebie. Stworzenie listy zakupów w takiej sytuacji jest wyzwaniem. Pamiętajmy, że jeżeli chcemy sprawić bliskim radość z prezentu, musi on być przemyślany. Podstawą jest racjonalne podejście do zadania.

Oto kilka rad jak zaplanować zakupy:

  • przygotuj listę prezentów odpowiednio wcześniej,
  • zorientuj się o czym marzą Twoi bliscy,
  • zaplanuj budżet na prezenty,
  • wyznacz sobie kilka miejsc w celu poszukiwania prezentów,
  • zwracaj uwagę na jakość podczas zakupów, nie sugeruj się tylko promocyjną ceną,
  • do listy zakupów dopisz papier do pakowania, na pewno Ci się przyda.

Jeżeli odpowiednio wcześniej zaplanujemy zakupy, to możemy być pewni, że sprawimy naszym bliskim ogromną radość. Plan zakupów jest naszą przedświąteczną strategią. Wyszkoleni sprzedawcy tylko czyhają, by zaatakować nas promocjami. Nie daj się zwieść chwytom marketingowym. Kupuj to, co zostało przez Ciebie wcześniej zaplanowane.

fot. panthermedia 

Decyzja kluczem do sukcesu

Jeżeli masz plan i jesteś zdecydowana, to możesz być spokojna. Same zakupy będą już tylko kwestą formalną. Staraj się odwiedzić kilka miejsc, w których znajdziesz prezenty, żebyś mogła mieć porównanie. Pamiętaj, że przy zakupach świątecznych najważniejsze jest opanowanie i wewnętrzny spokój.

Prezenty dają radość

Zauważ, jak się czujesz wręczając komuś prezent. Gdy widzisz uśmiech na twarzy bliskiej Ci osoby, czujesz się spełniona. Wiesz wtedy dobrze, że Twój cel został osiągnięty. Dzielnie wytrwałaś w gorączce świątecznych zakupów. Dałaś prezent nie tylko bliskiej Ci osobie, ale również sobie samej. Radość najbliższych jest często najlepszym prezentem.

Święta Bożego Narodzenia to czas magiczny, nie pozwól, aby jakaś niepowtarzalna promocja, zburzyła Twój świąteczny plan.

Piśmiennictwo

Źródło tekstu:

  • Fozik.pl

Adres www źródła:


Reklama
(5)
Komentarze