Zaloguj
Reklama

Sposoby na udany weekend – Majówka

Autorzy: Natalia Heczko
Podróż samolotem
Fot. ojoimages
Podróż samolotem
(5)

Weekend majowy jest to świetna okazja żeby troszkę wypocząć i naładować baterie przed zbliżającym się czasem wakacyjno-urlopowym. Po długim zimowym okresie wszyscy potrzebujemy słońca, ruchu i kontaktu z naturą. Dobrodziejstwo paru wolnych dni zawdzięczamy Świętu Pracy, które przypada 1 maja oraz rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja.

Reklama

Majówka jest dobrą okazją, żeby zaczerpnąć świeżego powietrza, wybrać się za miasto lub na wycieczkę poza granicę kraju. Możliwości jest bez liku: góry, morze, SPA. Uzdrowiska i hotele pełne są kolorowych ofert, którym aż nie sposób się oprzeć. Każdy znajdzie coś dla siebie niezależnie od tego czy chce spędzić ten czas na szalonej zabawie z przyjaciółmi ze studiów czy przeznaczyć czas na rekreację z dziećmi i mężem.

Łatwość szybkiego przemieszczania się sprawiła, że bardzo popularne stało się zwiedzanie europejskich stolic. Berlin z pobliską Tropical Islands, to raj dla wielbicieli tropikalnego świata i wysokich temperatur. Niewielkim kosztem w krótkim czasie możemy znaleźć się w największym na świecie zadaszonym lesie tropikalnym lub na piaszczystej plaży nad morzem południowym. Jeśli natomiast chcemy połączyć wypoczynek ze zwiedzaniem, naszej uwadze nie powinny umknąć takie miasta jak Budapeszt, Lwów, Praga, Wilno czy Wiedeń. Jeżeli koszty nie grają większej roli możemy skusić się na majówkę w Rzymie, Paryżu lub Wenecji. Warto się nad tym zastanowić i poświęcić trochę czasu na wyszukanie ciekawej oferty.

Biura podróży prześcigają się w propozycjach, tak że już nawet za nieduże pieniądze można zwiedzić te wszystkie piękne miasta, które najczęściej znamy tylko z barwnych, bogato ilustrowanych katalogów. A i w naszym ojczystym kraju znajdziemy miasta, które warto odwiedzić: Zakopane, Kraków, Wrocław czy Warszawa czekają by poznać tajemnice ich nocnego życia, a w dzień pochodzić po pięknych, starych uliczkach.

Piśmiennictwo

Źródło tekstu:

  • Fozik.pl, zdjecia: ojoimages

Adres www źródła:


Reklama
(5)
Komentarze