Zaloguj
Reklama

Sposoby na piękne i zdrowe dłonie

Autorzy: Monika Mierzwa
Malowanie paznokci
Fot. ojoimages
Malowanie paznokci
(5)

Dłonie są najbardziej narażone na szkodliwe działanie detergentów, często zniszczone pracami domowymi i w ogrodzie. Aby były gładkie i nawilżone warto dbać o nie stosując różnego rodzaju kuracje oczyszczajace, odżywcze oraz kąpiele nawilżające.

Reklama

 

 

 

 

Oczyszczanie:

Peeling: sporządzony z łyżki oliwy z oliwek, łyżki zmielonych migdałów, filiżanki soku z cytryny. Taką masę wcieramy przez kilka minut w dłonie, jednocześnie je masując przez co poprawiamy krążenie, a następnie spłukujemy letnią wodą.

Odżywianie:

Kąpiel w oliwie z oliwek: Lekko podgrzewamy pół filiżanki oliwy z oliwek, dodajemy witaminy A i E z kapsułki oraz kilka kropli cytryny, moczymy dłonie przez 5 – 10 minut. Dzięki tej kąpieli nasze dłonie będą bardziej nawilżone i nabiorą pięknego wyglądu, a skóra będzie odżywiona.

Nawilżanie:

Kąpiel parafinowa: nakładamy grubą wartstwę parafiny na dłonie, zawijamy w ogrzany, gruby ręcznik lub folię na 3 do 5 minut, a następnie myjemy w ciepłej wodzie. Po takiej kuracji, którą każda z nas może bez problemu zastosować w sobotni wieczór. Dłonie odzyskają swóją gładkość, a skóra stanie się napięta, wygładzona, a przede wszystkim odżywiona. Dzięki temu nasze dłonie na długi czas będą naszą wizytówką.

Piśmiennictwo

Źródło tekstu:

  • Fozik.pl, zdjecia: ojoimages

Adres www źródła:


Reklama
(5)
Komentarze