Zaloguj
Reklama

Skutki niewłaściwego odchudzania

Odchudzanie
Fot. Panthermedia
Odchudzanie
(0)

Coraz więcej osób stosuje różnego rodzaju diety, by wyglądać szczuplej, zgrabniej oraz młodziej. Większość nie ma czasu na regularne, zdrowe odżywianie oraz aktywność fizyczną, w związku z powyższym zakupują w aptekach, sklepach oraz w Internecie różnego rodzaju środki odchudzające. Wiele osób wychodzi także z założenia, że „głodzenie się” to sposób na pozbycie się nadmiaru kilogramów.

Reklama

Niebezpieczne skutki stosowania diet odchudzających

Odchudzanie się to proces, którego celem jest zmniejszenie ilości nadmiernej, zbędnej tkanki tłuszczowej. Ważne jest to, by proces ten przebiegał stopniowo a nie gwałtownie, gdyż może to doprowadzić do niekorzystnych zmian w organizmie. W sytuacji, gdy podejmujemy decyzję o odchudzaniu i nie wiemy jak to zrobić, najlepiej skontaktować się ze specjalistą w tej dziedzinie - dietetykiem oraz trenerem personalnym.

Pamiętajmy o tym, iż diety „cud”, które pozwalają nam schudnąć w miesiąc nie istnieją. A jeśli już to związane są one z „głodzeniem się” bądź zażywaniem dużej ilości różnego rodzaju np. tabletek lub mieszanek pitnych, których skład prowadzi do spustoszenia naszego organizmu. Zwiększają one ponadto ryzyko wystąpienia efektu jo-jo.

Nasz organizm do prawidłowego funkcjonowania potrzebuje odpowiedniej ilości produktów żywnościowych. W sytuacji, gdy będziemy dostarczali mu jedynie wodę i płatki zbożowe zacznie się buntować. Początkowo objawy te nie będą dla nas widoczne, z czasem pojawi się nadmierna senność, zmęczenie, problemy z wypróżnianiem się, ból brzucha, problemy z cerą, wypadanie włosów oraz rozdrażnienie. Z każdym dniem objawy te będą się nasilały.

Warto także pamiętać o tym, by nie chudnąć zbyt szybko, gdyż jest to bardzo niekorzystne dla naszego organizmu. Stan taki prowadzi do wielu niedoborów witaminowych. Niekontrolowane odchudzanie może doprowadzić do rozwoju anoreksji lub bulimii.

Jeśli nie wiemy, w jaki sposób rozpocząć odchudzanie warto udać się do specjalisty. Odchudzanie to proces długotrwały, który wymaga zaangażowania, prawidłowego odżywiania oraz włączenia w swój styl życia aktywności fizycznej. Leżenie na kanapie i spożywanie np. tabletek odchudzających na pewno nam w tym nie pomoże.

Kluczową kwestią jest to, by podczas odchudzania zachować zdrowy rozsądek, podobnie w przypadku mężczyzn jak i kobiet.

Piśmiennictwo
Reklama
(0)
Komentarze