Zaloguj
Reklama

Sezonowe porządki, czyli szafa pod kontrolą

Autorzy: Yankee Candle, informacja prasowa Idea PR
Zakupoholizm
Fot. shutterstock
Zakupoholizm
(0)

Z niecierpliwością wyczekujemy cieplejszych dni, kiedy kurtki i płaszcze odejdą w zapomnienie, a w szafie na pierwszym planie pojawią się zwiewne spódnice, lekkie bluzki i sweterki.

Reklama

Zanim jednak do tego dojdzie, wato zrobić solidny przegląd garderoby. Sezonowe porządki ułatwią codzienny wybór stroju oraz pozwolą, że odpowiednio zadbamy o naszą odzież…

…Ale to nie wszystko.Psychologowie twierdzą, że w chwili porządkowania szafy mamy wrażenie, że przejmujemy pełną kontrolę nad własnym życiem. Skoro możemy mieć idealnie poukładane ubrania, dlaczego nasze sprawy osobiste nie mogą być równie zorganizowane? Wiedzą o tym doskonale kobiety, które negatywne emocje rozładowują często poprzez domowe obowiązki. Jednak odsuwając na bok psychologiczne aspekty porządkowania, należy pamiętać, że garderoba jest dla większości kobiet ulubioną częścią domu.

To dlatego również warto wiedzieć, jak dbać o ubrania, szczególnie przy okazji nowego sezonu. Wraz z nadejściem wiosny z szafy powinny zniknąć grube wełniane swetry, szale, dzianinowe sukienki a przede wszystkim płacze. Pojawia się zatem pytanie, co zrobić z chwilowo niechcianymi ubraniami?

Praktyczne pakowanie

Przede wszystkim znajdźmy w domu miejsce, w którym przechowamy odzież. Może być to nawet górna półka w szafie, z której rzadko korzystamy. Podstawą jest odpowiednie zabezpieczenie ubrań przed kurzem. W takiej sytuacji doskonale sprawdzą się worki próżniowe. Są szczelne oraz pozwalają na zmniejszenie gabarytów ubrań. Dostępne są w większości sklepów gospodarczych oraz w marketach. Inną propozycją są pudełka plastikowe bądź wykonane z materiału. Te najszybciej nabędziemy w centrach z kompleksowym wyposażeniem wnętrz.

  

fot. ojoimages

Pudła dostępne są w różnych rozmiarach, dzięki czemu zmieszczą się nawet w niewielkiej garderobie. A właścicielom niewielkich mieszkań polecamy włożyć je pod łóżko w sypialni. Zagospodarujemy w ten sposób wolną przestrzeń.

Reklama
(0)
Komentarze