Zaloguj
Reklama

Recenzja książki: Zioła z apteki natury

Autorzy: Monika Mierzwa, okładka: wydawnictwo Publicat
Zioła z apteki natury
Fot. wyd. Publicat
Zioła z apteki natury
(5)

Książka a właściwie księga Zioła z apteki natury to niezastąpiona pomoc dla każdej Pani Domu. Zawiera w sobie wszystko o ziołach i ich zastosowaniu w medycynie naturalnej, kosmetyce, kuchni i do dekoracji.

Reklama

Zdecydowanie to książka dla całej rodziny. Pozwoli nie tylko zadbać o nasze zdrowie i dobre samopoczucie naszych bliskich, ale także pomoże upiększyć dom czy mieszkanie. Książka ma charakter leksykonu, który zawiera nie tylko indeks wszystkich ziół, ale także skuteczne i sprawdzone pomysły do wykonania krok po kroku. Na przykład jak z łatwością przygotować syrop na przeziębienie, pachnący krem do rąk czy ogródek ziołowy.

Z początku myślałam, że to kolejny leksykon na polskim rynku z ziołami i ich zastosowaniem. Ta książka jest jednak wyjątkowa. Autorzy podzielili ją na kilka działów. W pierwszym z nich rzeczywiście jest cała gama wymienionych ziół z zdjęciami, informacjami o występowaniu w środowisku naturalnym, właściwościami leczniczymi oraz kulinarnymi. Język jest bardzo przystępny a zdjęcia bardzo szczegółowe, co z pewnością pomoże każdemu rozpoznać daną roślinę. W kolejnym dziale jest już konkretne zastosowanie ziół w danych schorzeniu, dolegliwości. Co ważne dla mnie opis zastosowania roślin leczniczych jest tu szczegółowo opisany. Następny dział najbardziej mi się spodobał, gdyż dotyczy kuchni, mojego ulubionego tematu. Można tu znaleźć niesamowitą ilość przepisów na dania główne, zupy i desery z użyciem ziół i zdrowotnych przypraw. Zdecydowanie ten dział będzie najczęściej przeze mnie przeglądany.

W kolejnych działach znajdziemy mnóstwo informacji na temat pielęgnacji urody, pielęgnacji domu, upiększania domu i ogrodu. Wszystko oczywiście jest wzbogacone ładnymi zdjęciami i ciekawymi kompozycjami oraz prostymi recepturami.

Ta książka może być ciekawym prezentem dla każdej kobiety, dla miłośnika medycyny naturalnej czy zdrowego trybu życia. Myślę, że powinna znaleźć się na kuchennej półce każdego domu. Polecam.

Reklama
(5)
Komentarze