Zaloguj
Reklama

Recenzja książki: Z żab w księżniczki, Jak przeobrazić siebie za pomocą słowa

Autorzy: Monika Mierzwa, okładka: GWP
Z żab w księżniczki
Fot. wyd. GWP
Z żab w księżniczki
(0)

Ta książka to kolejny poradnik z typu programowania NLP, która ma nam kobietom poczuć się jak księżniczki. Autorzy Richard Bandler i John Grinder są twórcami Neurolingwistycznego programowania, metody powszechnie stosowanej w rozwoju osobistym, coachingu, psychoterapii i wielu innych dziedzinach wspomagających człowieka i jego relacje z otoczeniem.

Reklama

Pozwala ona odkryć potencjał, jaki tkwi w każdym z nas, doskonalić siebie i komunikację z innymi ludźmi. Uważają oni, że dzięki sprawdzonym i bezpiecznym technikom NLP można między innymi wyleczyć depresję, fobię i poradzić sobie z trudnymi emocjami mającymi źródło w przeszłości. Ponadto wyeliminować niepożądane nałogi i nawyki, dokonać pozytywnych zmian w relacjach z partnerem, rodzina oraz na płaszczyźnie zawodowej.

Z żab w księżniczkito nie zwykły poradnik, jak jeden z wielu, w którym dostaniesz gotowe wskazówki i praktyczne porady jak za pstryknięciem palców zmienić całkowicie swój obraz siebie, stać się księżniczką.

Książka zawiera dokładny opis pracy jaką musisz wykonać w procesie zrozumienia kim i gdzie jestem, do czego dążę i co chcę osiągnąć.

Autorzy nie tylko przedstawiają konkretne ćwiczenia ale co ważne przedstawiają czytelnikom bohaterów, którzy uczestniczyli w procesie przeobrażania. Zestawiają ze sobą dwa modele zachowań, model męski i żeński przez co zdajemy sobie sprawę jak bardzo różnimy się od siebie. Nie bez kozery mówi się, że mężczyźni są z Marsa a kobiety z Wenus.

Ta książka to ciekawy zapis zajęć seminaryjnych prowadzonych przez twórców NLP. Dzięki tej lekturze możemy się dowiedzieć, jak korzystać z wewnętrznego potencjału i jak wesprzeć innych w tym, by wiedli satysfakcjonujące życie. 

Język jakim została napisana ta książka nie należy do najłatwiejszych ze względu na dużo terminów i ich wyjaśnień powiązanych z naukami z dziedziny psychologii, zarządzania czy programowania neurolingwistycznego mózgu. Jednakże warto poświęcić kilka minut więcej na przeczytanie jej w skupieniu bo wiedza i doświadczenie jakie z niej płynie daje dużo do myślenia i zdecydowanie może być pomocne w codziennym życiu.

Reklama
(0)
Komentarze