Zaloguj
Reklama

Recenzja książki: Profesjonalni trenerzy, czyli jak planować i osiągać długofalowe rezultaty

Autorzy: Monika Mierzwa, okładka: GWP
Profesjonalni trenerzy
Fot. wyd. GWP
Profesjonalni trenerzy
(5)

Wciąż rosnąca popularność szkoleń sprawia, że potrzebni są odpowiednio przygotowani trenerzy, którzy będą mogli je zaplanować i poprowadzić. Do nich właśnie, jak również do pracowników działów HR i szkoleniowych, adresowana jest m.in. ta książka.

Reklama

Autorami niniejszego tomu są Wojciech F.Szymczak oraz Tomasz Wański.  Wojciech Szymaczak jest trenerem oraz konsultantem i coachem. Pracował w biurze Prasowym Rządu. Specjalizuje się w szkoleniach z zakresu zmiany oraz rozwoju potencjału osobistego.

Jego konikiem jest savoir-vivre. Ponadto jest członkiem Stowarzyszenia Konsultantów i Trenerów Zarządzania MATRIK. Pan Tomasz Wański, menedżer z wieloletnią praktyką, trener biznesu, konsultant i coach. Właściciel firmy WIN. Specjalizuje się w rozwijaniu umiejętności menedżerskich, coachingu biznesowym, sztuce wystąpień publicznych. Jest również członkiem Stowarzyszenia Konsultantów i trenerów Zarządzania MATRIK i przewodniczącym działającej Komisji Etyki.

Książka Profesjonalni trenerzy jest szóstym tomem w serii, w której autorzy omawiają zadania i role trenera w procesie szkoleniowym. Przybliżają trzy główne obszary jego działalności, typologię tego zawodu oraz możliwości ścieżki kariery. Poruszają też ważną kwestię etyki zawodowej i odpowiedzialności – trener jest osobą kluczową  dla procesu szkoleniowego i to na nim spoczywa największa odpowiedzialność za przygotowanie, realizację i efekty szkolenia. Toma zawiera wiele opisów sytuacji z praktyki trenerskiej oraz cennych wskazówek pomocnych zarówno dla początkujących, jak i doświadczonych trenerów. Skorzystają z nich także specjaliści z działów HR oraz menedżerowie operacyjni.

Książka jest napisana w prosty i przejrzysty sposób. Tak jak zapewniają autorzy znajduje się w niej wiele przykładów opisów z życia wziętych, które mogą być dobrym źródłem wiedzy i praktyki dla trenerów i szkoleniowców. Z całą pewnością osoby chcące zostać w przyszłości trenerem czy też coachem  powinny przeczytać niniejszy tom, gdzie znajda wiele cennych rad i wskazówek do wykorzystania w tej profesji.

Reklama
(5)
Komentarze