Zaloguj
Reklama

Recenzja książki: Naturalne metody leczenia bólu głowy. Jak wyleczyć migrenę, unikając efektów ubocznych

Autorzy: Monika Mierzwa, okładka: Wydawnictwo Publicat
Okładka
Fot. wyd. Publicat
Okładka
(4)

Naturalne metody leczenia bólu głowy. Jak wyleczyć migrenę, unikając efektów ubocznych, czyli poradnik po naturalnych metodach walki z bólem głowy.

Reklama

Jest to praktyczny poradnik, napisany przez dwóch specjalistów zajmujących się medycyną naturalną. Przeznaczony dla wszystkich, którzy cierpią na bóle głowy, ale nie chcą korzystać ze środków farmakologicznych, ponieważ wywołują one efekty uboczne, a przy długotrwałym zażywaniu tracą skuteczność.

W książce tej każdy znajdzie coś dla siebie. Autorzy opisują szeroki wachlarz sposobów walki z bólem za pomocą medycyny alternatywnej. Między innymi takie dziedziny jak fitoterapia, masaże terapeutyczne, techniki relaksacyjne, joga i medytacja, akupunktura, technika Alexandra, hydroterapia, homeopatia czy aromaterapia i zagadkowe kwiaty Bacha. 

Co jednak najbardziej spodobało mi się w tym poradniku to bardzo konkretne podejście do tematu diagnostyki bólu głowy, gdyż ból bólowi nie równy i może mieć różne podłoże. Autorzy dokładnie opisują różne bóle głowy, klasyfikuję je i przedstawiają w sposób czytelny i obrazowy jak jeden ból odróżnić od drugiego. To zdecydowanie jest najistotniejszą informacją jaką wyniosę z tej lektury.

Sama również przez kilka lat walczyłam z bólami głowy nie zastanawiając się co może być ich przyczyną. Bardzo często lekarze powtarzają, że tak po prostu się dzieję, że migrena jest nie wyjaśnioną chorobą i trudno się z niej wyleczyć. Otóż nie zgodzę się z tą opinią. Wiele lat bezwiednie zażywałam proszki przeciwbólowe uciszając ból, ale właśnie dzięki metodom medycyny alternatywnej udało mi się pożegnać z uciążliwą dolegliwością.  Dlatego zdecydowanie polecam tą książkę tym wszystkim, którzy zmagają się z bólami głowy a nie wiedzą jak sobie pomóc nie szkodząc jednocześnie środkami farmakologicznymi.

Reklama
(4)
Komentarze