Zaloguj
Reklama

Pomysł mamy na zabawkę

Autorzy: Anna Szewczyk
Mama i dziecko
Fot. ojoimages
Mama i dziecko
(5)

Zanim urodzi się dziecko przyszłe mama szuka w głowie pomysłów na zabawkę. Wiadomo jest, że tylko zabawka wykonana przez mamę własnoręcznie będzie oddawała smak dzieciństwa.

Reklama

Zabawy z dzieckiem są dla mamy czyś wyjątkowym i dlatego chciałaby sprawić niespodziankę swemu dziecku zanim przyjdzie na świat . Do takich zabawek, które przyszła mama wykonać zanim dziecko się nie urodzi, a będzie w najbliższym czasie bawić, zliczyć możemy: Wycinankę wycinane elementy pozwolą skoordynować ruchy i myślenie dziecka podczas zabawy. Malowankę rysujemy elementy, które dziecko ma pomalować.

Podczas tej zabawy widoczna będzie zręczność dziecka. Zrobienie elementów dla lalki dzięki tej zabawie dokonamy obserwacji czy nasze dziecko lubi zabawy łączone w całość postaci Wykonanie papierowych zdobień, które posłużą na podczas wykonywania z naszym maluszkiem w pracach ręcznych. Rysowanie elementów postaci z bajek to jest najbardziej lubiana zabawa z maluszkiem.

Maluszek zaczyna rozpoznawać i wskazywać na daną postać z bajki. Wykonanie naklejek dzięki tej zabawie będzie dostało widoczność postaci lub zwierzątek Zabawa kolorem przygotowujemy dla dziecka zestaw kolorów, a ono za pomocą tego zestawu zestawia sobie kolory do bawienia się nimi . Dziecko, gdy jest małe szuka kontaktu ze wszystkimi i chce się z nimi bawić.

Osobą, która poświęca mu czas na zabawy jest mama. Gdy tata przychodzi to zazwyczaj zabawa się kończy i tata przejmuje stery związane z zabawą.

Reklama
(5)
Komentarze