Zaloguj
Reklama

Po co mi zdrowe żywienie?

Autorzy: Goldbach Interactive Poland, informacja prasowa, zdjęcia: ojoimages
Domowy warzywniak
Fot. ojoimages
Domowy warzywniak
(5)

Wiele z nas cierpi na chroniczny brak czasu. Mam to samo. Chcąc dowiedzieć się, co mogę zrobić, aby mieć trochę więcej wolnych chwil, rozpoczęłam poszukiwania skutecznych metod w książkach, w prasie i w Internecie. Zapoznałam się z niezliczona ilością porad, ale moją uwagę przykuł artykuł, tłumaczący, że nie chodzi tylko zarządzanie swoim czasem, ale przede wszystkim – o zarządzanie energią. I to zdanie sprawiło, że zadałam sobie pytanie „Skąd czerpię energię do życia”?

Reklama

Pierwsze co przyszło mi do głowy to oczywiście sen. Zaraz potem - woda i powietrze. To dobre skojarzenia, ale dziś nie będę się na ich temat rozpisywać. Co jest kolejnym  źródłem mojej energii? Zdrowe odżywianie, czyli pełnowartościowe, zdrowe i regularne posiłki!

W zależności od tego, co jemy, dostarczamy naszemu organizmowi różnego rodzaju energię -  taką, która działa dłużej lub krócej albo mówiąc inaczej: taką, która wzmacnia nasze ciało i taką, która po zaserwowaniu mu zastrzyku chwilowej energii, szybko domaga się kolejnych porcji. Pożywienie jest dla naszego organizmu energią. Zadaj sobie pytanie: „Jakiej energii chcę dostarczyć swojemu organizmowi?”.

Wyobraźmy sobie taki przykładowy dzień. Zaczynasz go od drożdżówki i kawy w biegu do pracy. Po godzinie w korkach docierasz do pracy i okazuje się, że znów coś byś zjadła lub - ostatecznie - sięgnęła po kolejną kawę. W pracy spotkanie za spotkaniem i brak czasu na obiad, na szczęście jest baton, który doda Ci sił (niestety tylko na kolejną godzinę). Efekt takiego odżywania: zjadłaś mnóstwo pustych kalorii, wypiłaś mnóstwo kawy, a siły - jak nie było tak nie ma… Nic dziwnego! Skąd organizm miał czerpać składniki odżywcze i energię na dłużej? Ten przykładowy dzień pokazuje, że często w ogóle o to nie dbamy.

A gdyby tak cofnąć się do poranka i zacząć od pełnoziarnistego chleba, lekkiego twarożku lub jogurtu o niskim IG? Następnie w pracy wypić sporo wody i zieloną herbatę, a kawę pozostawić sobie na później, jako małą chwilę przyjemności? W porze lunchu zamiast batona można by zjeść talerz ciepłej zupy… Już czuję jak przybywa mi energii!

PO CO MI ZDROWE ŻYWIENIE?

Dobre odżywianie to dobra energia do życia, która objawia się lepszym samopoczuciem, lepszą koncentracją, większą skutecznością, a przede wszystkim - lepszym zdrowiem. Zapewniam Was, że po pracy będziecie też miały dużo więcej energii na wszystkie przyjemności, na które dziś pewnie zwyczajnie brakuje Wam sił.

Piśmiennictwo
Reklama
(5)
Komentarze