Zaloguj
Reklama

Pielęgnacja to podstawa

Autorzy: Agnieszka Nowak
Cera
Fot. shutterstock
Cera
(5)

Jako kosmetyczka mam do tego dość wymagające podejście. Wiadomo nasza skóra wymaga cały czas pielęgnowania nie tylko w okresie zimowym tylko cały rok. Jeśli będziemy przestrzegać tę zasadę to żadna pogoda nie zaszkodzi naszej skórze.

Reklama

Podstawą jest nawodnienie skóry, nie tylko od zewnątrz, bo to jest jeden z czynników. Należy wypijać minimum 2 litry dziennie wody najlepiej mineralnej, nie jest powiedziane, że tylko latem mamy się poić hektolitrami. Nasz organizm składa się w większości z wody więc jej brak jest od razu widoczny.
Suchość skóry, zmarszczki to początek góry lodowej i w porę możemy temu przeciwdziałać.

Jest wiele suplementów, które także nawilżają naszą skórę od wewnątrz, dostępne we wszystkich aptekach, sklepach drogeryjnych czy hipermarketach.Przede wszystkim kremy muszą natłuszczać naszą skórę. To jest optymalne zabezpieczenie przed mrozem i wiatrem, które potrafią być naprawdę uciążliwe. Najważniejsze to dobrać odpowiedni krem do swojego typu cery, należy w nich szukać składników, które dają powlokę ochronną i odbudowują płaszcz lipidowy, takie jak oleje roślinne, oleje mineralne, woski, masło kakaowe, masło Shea, kwasy tłuszczowe, alkohole tłuszczowe.

Każdy z takich kremów musi niwelować podrażnienia do zbędnego minimum oraz działać kojąco na naszą skórę. Pamiętajmy też o tym, że w kremach na zimę muszą być zawarte filtry UV.

Czemu? Mało kto wie, że śnieg odbija 80% promieni słonecznych! Więc tak naprawdę zimą nasza skóra jest bardziej narażona na szkodliwy wpływ promieni słonecznych niż latem, bo mało kto pomyśli o kremach z filtrem zimą? A jednak przez nasze niedbalstwo ten szkodliwy wpływ zwiększa procent powstawania zmarszczek których przecież wolimy uniknąć jakkolwiek się da.

fot. istock

Kolejna sprawa to uszy, często zapominamy o czapkach bądź nie nosimy ich wcale warto kremem też posmarować uszy oczywiście tym samym ochronnym na zimę w żadnym wypadku nie może być to krem nawilżający bo przy przymrozkach czy wietrze nasza skóra ciężko by to zniosła. I co najważniejsze dbajmy o całe ciało! Smarowanie samej twarzy nie wystarczy. Po każdej kąpieli dbajcie o swoją skórę.

Możecie użyć czegokolwiek oliwki do ciała, balsamu, kremu to co chcecie, wybór należy do was. Pamiętajcie o suchym powietrzu jakie panuje w mieszkaniu. Przez nasze kaloryfery zarówno nasza śluzówka(w nosie i gardle) jak i skóra strasznie się wysuszają. Pamiętajmy więc by codziennie tak jak dbamy o higienę osobistą dbajmy o naszą skórę. Grube ubrania też nie działają korzystnie na nasz naskórek.

Należy pamiętać że ważna jest także dieta, zbilansowane posiłki pobudzą naszą odporność jak i piękno naszej skóry. By nie mieć problemów ze zdrowiem i skórą należy dwufazowo działać. Od wewnątrz za pomocą diety, wody suplementów. Od zewnątrz za pomocą balsamów, kremów olejków i wielu innych.

Jak zadbamy o siebie stosując obydwa czynniki skóra nam się Pięknem wynagrodzi...

Reklama
(5)
Komentarze