Zaloguj
Reklama

Pielęgnacja dla dwojga

Autorzy: Revitacell
Urlop
Fot. Panthermedia
Urlop
(0)

Jaka powinna być właściwa pielęgnacja dla niej, a jaka dla niego? Czym kierują się kobiety, a czym mężczyźni przy wyborze odpowiednich preparatów? Czy oboje powinni bać się starzenia skóry? Dziś o prawidłowej pielęgnacji musi myśleć każdy, niezależnie od płci.

Reklama

Czas mija, a w komórkach skóry zwalniają procesy metaboliczne. Z każdym rokiem odbudowują się one wolniej i trudniej, a to dlatego, że brakuje im impulsu do autoregeneracji. Na spotęgowanie tych biologicznych i genetycznych procesów wpływ mają także czynniki zewnętrzne, np. promienie UVA czy zanieczyszczenie środowiska. Z biegiem lat skóra traci jędrność. Z czasem potęgują się w niej uszkodzenia włókien kolagenu i elastyny, czyli jej naturalnego rusztowania. – Defragmentacja i uszkodzenie włókien skutkują rozprężeniem naturalnej struktury tkanek. Efektem jest spadek elastyczności skóry, a także pierwsze zmarszczki, pogłębiające się bruzdy i mniejsza zdolność do regeneracji. Dlatego też większość metod antystarzeniowych skupia się na pobudzaniu włókien kolagenu i elastyny do odbudowy oraz wsparciu tego procesu odpowiednimi substancjami aktywnymi – mówi dr Edyta Engländer, dermatolog i ekspert marki Revitacell. Warto też pamiętać, że procesy starzenia przebiegają inaczej w zależności od płci. - U kobiet zmarszczki i bruzdy są bardziej widoczne, pojawiają się wcześniej, a skóra z biegiem lat nabiera tendencji do wysychania. Męski naskórek jest odporniejszy i grubszy, skóra produkuje zaś więcej sebum. Niemniej, narażony jest on na codzienne podrażnienia związane, chociażby, z goleniem – dodaje dr Edyta Engländer.

Plusy dla obojga

W pielęgnacji jedno jest pewne – zarówno ona, jak i on przepadają za nowoczesnymi rozwiązaniami i naukowo potwierdzonymi technologiami. To dlatego coraz częściej w preparatach pielęgnacyjnych można spotkać zaawansowane rozwiązania biotechnologiczne. Przykładem są biodermokosmetyki Revitacell, które bazują na unikatowym odkryciu naukowym – opatentowanych komórkach macierzystych MIC-1 z poroża jelenia szlachetnego. Zawierają przy tym szereg bonusowych składników. Obok kompleksu aktywnego NHAC Biocervin MIC-1 z komórek macierzystych w produktach znajdziemy regenerującą witaminę E, nawilżające ekstrakty z alg, łagodzący pantenol, odżywczy ekstrakt z kwiatów pomarańczy czy natłuszczający olej makadamia.

Dla niej

Ona dba o wszystkie newralgiczne punkty swojego ciała. Skóra twarzy i szyi, dekolt, ręce czy okolice oka – to miejsca, które najczęściej zdradzają jej wiek. Wymagają więc szczególnej pielęgnacji, którą zapewnią wysokospecjalistyczne produkty. – Wiek, czynniki zewnętrzne, uwarunkowania genetyczne, a nawet nieprawidłowa dieta wpływają na stan naszej skóry. Na twarzy, szyi i dekolcie pojawiają się przebarwienia i pierwsze zmarszczki. Delikatne dłonie z cienką podściółką tłuszczową podrażniamy detergentami. Zapominając z kolei o okularach przeciwsłonecznych narażamy skórę wokół oczu na tzw. „kurze łapki” – wymienia dermatolog, dr Edyta Engländer. – Liczy się prewencja. Im wcześniej zaczniemy działać i zapobiegać oznakom starzenia, tym lepiej – dodaje. Warto wybierać preparaty, które, jak te opracowane przez laboratorium Revitacell na bazie surowca powstałego z komórek macierzystych MIC-1 w naturalny sposób uruchomią procesy naprawcze w skórze.

fot. panthermedia

Dla niego

On oczekuje szybkich i widocznych rezultatów, preparatów łatwych w użyciu i wydajnych. Jest to trudne, ale nie niemożliwe do wykonania. Kluczem będzie tu profilaktyka i codzienne stosowanie wysokospecjalistycznych produktów dobranych do potrzeb skóry. – Męska skóra, mimo że starzeje się później niż kobieca też potrzebuje specjalistycznego wsparcia – komentuje dr Edyta Engländer. Pielęgnacja powinna przebiegać błyskawicznie, bez żmudnych przygotowań i skomplikowanych sposobów aplikacji. W grę wchodzą lekkie formuły, które łatwo się wchłaniają i nie pozostawiają tłustego filmu na skórze. Potwierdza to Paulina Bugno z laboratorium Revitacell, które opracowało formułę specjalnego balsamu do twarzy dla mężczyzn. - Revitacell Stem Cell Regenerating Face Balm for Men zawiera kompleks aktywny z opatentowanych komórek macierzystych MIC-1, odkrytych przez polskich naukowców. Preparat regeneruje skórę już na poziomie komórkowym. Doskonale łagodzi skórę po goleniu, likwiduje podrażnienia i nawilża. Wystarczy rano i wieczorem wmasować go w twarz – wyjaśnia.

Reklama
(0)
Komentarze