Zaloguj
Reklama

Piękna skóra również zimą

Autorzy: Marzena Makoś
Zima
Fot. pantherstock
Zima
(0)

Zima jest piękną porą roku, o tym wie na pewno każdy z nas, zabawy na śniegu, jazda na sankach, nartach, czy łyżwach to fantastyczny czas.

Reklama

Nie tylko dla dzieci niesamowitą frajdę sprawiają, ale również dorośli przy takich zabawach niezły ubaw mają. Jednak aby w pełni korzystać z uroków zimy, odpowiednio zadbać o siebie musimy.

Nie tylko o najmłodszych, mimo że każde dziecko na szczególną pielęgnację zimą zasługuje ale również o siebie, stan swojej skóry, bo ona teraz narażona jest na czynniki zewnętrzne i opieki potrzebuje.

Dodatkowo wilgotność w naszych mieszkaniach znacznie spada, skóra może stać się przesuszona i gdy wyjdziemy na podwórko zetkniemy się z niską temperaturą, staje się dużo bardziej narażona.

Podstawową kwestią jest nawilżenie skóry od środka, bo więcej wody przez naskórek tracimy właśnie zimą, jeżeli zadbamy o odpowiednią ilość wody, herbatek, te problemy przeminą.

Teraz zwróćmy szczególną uwagę na skórę naszej twarzy, bo specjalnej pielęgnacji i ochrony wymaga zaczynając od oczyszczenia preparatami o neutralnym pH, specjalistyczny krem też bardzo pomaga.

Musi on być bogaty w składniki odżywcze, odpowiednio nawilżający, przed wiatrem i mrozem dobrze zabezpieczający. Są też specjalne kremy stosowane zimą, więc taki też kupić sobie możemy, nieważne czy to z Dave, czy Nivea, jaki tylko chcemy.

Reklama
(0)
Komentarze