Zaloguj
Reklama

Oczy pełne blasku i słońca – pielęgnacja okolic oczu latem

Autorzy: Garett Electronics
Dziecko patrzące przez okulary
Fot. panthermedia
Dziecko patrzące przez okulary
(0)

Gdy robi się coraz cieplej, tematem przewodnim w mediach staje się ochrona przeciwsłoneczna. I słusznie, ponieważ promieniowanie UV, oprócz opalenizny, przysparza skórze wiele problemów: wysusza ją, może powodować poparzenia i odbarwienia oraz przyspiesza proces starzenia. Przedwczesne zmarszczki wyglądają tym bardziej nieestetycznie, im cieńsza jest skóra.

Reklama

Najcieńsza skóra występuje wokół oczu. Pielęgnacja tej okolicy wymaga stosowania zupełnie innych kosmetyków niż na pozostałych częściach twarzy. A co się dzieje z naszymi oczami latem? Gdy razi nas słońce, mrużymy je, marszcząc skórę wokół i tę na czole. Łzy wysychające pod okiem działają drażniąco, ze względu na zawartą w nich sól. To wszystko prowadzi do wysuszenia cienkiej, delikatnej skórki oraz pogłębienia zmarszczek mimicznych, czyli tzw. kurzych łapek. Nie czekaj i już dziś zatroszcz się o tę część twarzy

Po pierwsze – nie marszcz się!

Mrużenie oczu jest naturalnym odruchem ochronnym przed intensywnym światłem słonecznym. Promieniowanie UV może być szkodliwe dla wzroku, dlatego zawsze w słonecznie dni noś okulary przeciwsłoneczne! Najlepiej, żeby posiadały filtry UV. Oprócz dostępnej na rynku ogromnej ilości gotowych rozwiązań, istnieje też możliwość zamówienia okularów przeciwsłonecznych korekcyjnych – dzięki temu, jeśli masz wadę wzroku, będziesz nadal widziała wszystko wyraźnie jak w zwykłych szkłach. Innym świetnym rozwiązaniem na ochronę wzroku jest noszenie kapeluszy lub czapek z daszkiem. Ta część garderoby nie tylko zapewni oczom cień, ale dodatkowo ochroni głowę przed przegrzaniem, oraz będzie stanowiła świetne uzupełnienie letniej stylizacji!

Po drugie – dobierz odpowiednie kosmetyki

Jak już wiemy, skóra wokół oczu jest o wiele cieńsza i delikatniejsza niż na pozostałych częściach twarzy. Na przesuszonej szybko pojawiają się zmarszczki odwodnieniowe, a ona sama robi się w dotyku jak pergamin. Dlatego zawsze dbaj, aby w twojej pielęgnacji nie zabrakło odpowiedniego kremu pod oczy! Latem, gdy skóra narażona jest na szczególnie dużą utratę wilgoci, stosuj kosmetyki silnie nawilżające, np. te, które zawierają w swoim składzie aloes, alantoinę, pantenol i świetlik. Warto też, oprócz kremu, dobrać serum pod oczy.

A gdy zajdzie słońce…

W przypadku pielęgnacji przeciwsłonecznej równie ważne co przygotowanie do opalania, jest działanie po ekspozycji na słońce. Po słonecznej kąpieli twoja skóra pragnie nawilżenia! Świetnie sprawdzą się teraz kosmetyki bogate w sok aloesowy, który koi i regeneruje. Doskonałym sposobem na poprawę ich działania jest mezoterapia. Istnieją specjalne urządzenia ułątwiające ten proces bez wychodzenia z domu. Sprzęt do domowej mezoterapii bezigłowiej, która wykorzystuje technologię radiofrekwencji RF. Promieniowanie elektromagnetyczne pobudzi produkcję kolagenu w skórze. Sprawdzi się też w zwalczaniu przebarwień zarówno wywołanych słońcem, jak i potrądzikowych. Elektrostymulacja wykorzystywana przez urządzenie pobudza mięśnie do pracy, a tym samym korzystnie wpływa na owal twarzy. Skóra staje się gładsza, przyjemnie napięta i dobrze nawilżona.

Jeśli odpowiednio zadbasz o skórę wokół swoich oczu, niestraszny ci będzie letni żar! Ostatecznie słońce jest nam potrzebne dla zdrowia i dobrego samopoczucia, więc nie warto się przed nim ciągle chować. Życzymy udanych kąpieli słonecznych!

Piśmiennictwo

Informacja prasowa

Kategorie ICD:


Reklama
(0)
Komentarze