Zaloguj
Reklama

Nowy wymiar regeneracji skóry jesienią

Autorzy: Revitacell, informacja prasowa
Kosmetyki pielęgnacyjne dla kobiet
Fot. Panthermedia
Kosmetyki pielęgnacyjne dla kobiet
(5)

Ziemista, szara cera, pogłębiające się zmarszczki, swędzenie, podrażnienia, przesuszenie? Twoja skóra potrzebuje po lecie intensywnej terapii. Postaw na absolutną nowość – kurację do twarzy wykorzystującą moc komórek macierzystych. Tej jesieni regeneruj skórę na poziomie komórkowym!

Reklama

Po lecie skóra jest przesuszona, mniej elastyczna, a w przypadku długotrwałej ekspozycji na  promienie UV łatwiej o zmarszczki czy przebarwienia. Wiąże się to zwłaszcza ze szkodliwym działaniem promieni UVA, które nasilają stres oksydacyjny skóry i prowadzą do degeneracji  jej komórek – wyjaśnia Paulina Bugno, koordynator ds. biodermokosmetyków.

W takich przypadkach kuracje biodermokosmetyczne, bazujące na potencjale komórek macierzystych, okazują się skuteczne, bezpieczne i, co ważne, odpowiednie dla osób w każdym wieku. W przypadku skóry młodej zapobiegają utracie kolagenu i elastyny, natomiast u osób dojrzałych stymulują syntezę związków, spowalniając proces starzenia skóry, wygładzając ją oraz pobudzając do intensywnej autoregeneracji – podkreśla Paulina Bugno.

W efekcie stosowania kuracji w skórze dochodzi do syntezy nowego kolagenu, elastyny, kwasu hialuronowego oraz biopolimerów odpowiedzialnych za utrzymanie właściwej struktury skóry. Dzięki temu skóra staje się zregenerowana, jędrna i zdrowa.

fot. ojoimages

Kremy przeznaczone na dzień zawierają m.in. witaminą E, która wykazuje działanie antyoksydacyjne i hamuje procesy starzenia się skóry. Substancja wzmacnia też naturalną barierę naskórkową i poprawia stan nawilżenia skóry– wyjaśnia Paulina Bugno.

W kremie znajdziemy także małocząsteczkowy kwas hialuronowy, który pozwala dogłębnie nawilżyć przesuszoną skórę oraz masło shea, które jest naturalnym filtrem przeciwsłonecznym i wykazuje działanie pielęgnacyjne, nawilżające i natłuszczające. Kuracja na noc, poza dwoma ostatnimi składnikami, zawiera także: witaminę B5, alantoinę i olej winogronowy. Pierwszy ze składników, witamina B5, uczestniczy w regeneracji tkanek i poprawia pigmentację. Olej winogronowy wykazuje działanie pielęgnujące i tonizujące. Poprawia kondycję, zmiękcza i wygładza skórę. Alantoina łagodzi podrażnienia, regeneruje i odbudowuje naskórek. Dodatkowo, wykazuje właściwości nawilżające i pozostawia uczucie gładkości na skórze.

Na rynku, znajdziemy wiele porduktów do regeneracji skóry twarzy, dostępne są również terapie kondycjonujące włosy i rzęsy oraz brwi.

Reklama
(5)
Komentarze