Zaloguj
Reklama

Nowy wymiar regeneracji skóry jesienią

Autorzy: Revitacell, informacja prasowa
Nowy wymiar regeneracji skóry jesienią
Fot. panthermedia
(5)

Ziemista, szara cera, pogłębiające się zmarszczki, swędzenie, podrażnienia, przesuszenie? Twoja skóra potrzebuje po lecie intensywnej terapii. Postaw na absolutną nowość – kurację do twarzy wykorzystującą moc komórek macierzystych. Tej jesieni regeneruj skórę na poziomie komórkowym!

Reklama

Po lecie skóra jest przesuszona, mniej elastyczna, a w przypadku długotrwałej ekspozycji na  promienie UV łatwiej o zmarszczki czy przebarwienia. Wiąże się to zwłaszcza ze szkodliwym działaniem promieni UVA, które nasilają stres oksydacyjny skóry i prowadzą do degeneracji  jej komórek – wyjaśnia Paulina Bugno, koordynator ds. biodermokosmetyków.

W takich przypadkach kuracje biodermokosmetyczne, bazujące na potencjale komórek macierzystych, okazują się skuteczne, bezpieczne i, co ważne, odpowiednie dla osób w każdym wieku. W przypadku skóry młodej zapobiegają utracie kolagenu i elastyny, natomiast u osób dojrzałych stymulują syntezę związków, spowalniając proces starzenia skóry, wygładzając ją oraz pobudzając do intensywnej autoregeneracji – podkreśla Paulina Bugno.

W efekcie stosowania kuracji w skórze dochodzi do syntezy nowego kolagenu, elastyny, kwasu hialuronowego oraz biopolimerów odpowiedzialnych za utrzymanie właściwej struktury skóry. Dzięki temu skóra staje się zregenerowana, jędrna i zdrowa.

fot. ojoimages

Kremy przeznaczone na dzień zawierają m.in. witaminą E, która wykazuje działanie antyoksydacyjne i hamuje procesy starzenia się skóry. Substancja wzmacnia też naturalną barierę naskórkową i poprawia stan nawilżenia skóry– wyjaśnia Paulina Bugno.

W kremie znajdziemy także małocząsteczkowy kwas hialuronowy, który pozwala dogłębnie nawilżyć przesuszoną skórę oraz masło shea, które jest naturalnym filtrem przeciwsłonecznym i wykazuje działanie pielęgnacyjne, nawilżające i natłuszczające. Kuracja na noc, poza dwoma ostatnimi składnikami, zawiera także: witaminę B5, alantoinę i olej winogronowy. Pierwszy ze składników, witamina B5, uczestniczy w regeneracji tkanek i poprawia pigmentację. Olej winogronowy wykazuje działanie pielęgnujące i tonizujące. Poprawia kondycję, zmiękcza i wygładza skórę. Alantoina łagodzi podrażnienia, regeneruje i odbudowuje naskórek. Dodatkowo, wykazuje właściwości nawilżające i pozostawia uczucie gładkości na skórze.

Na rynku, znajdziemy wiele porduktów do regeneracji skóry twarzy, dostępne są również terapie kondycjonujące włosy i rzęsy oraz brwi.

Reklama
(5)
Komentarze