Zaloguj
Reklama

Noworoczne postanowienia

Autorzy: Katarzyna Kurek
Wysportowana kobieta
Fot. panthermedia
Wysportowana kobieta
(0)

Z każdym Nowym Rokiem przychodzi czas na zmiany. Noworoczne postanowienia są bardzo popularne, jednak rzadko kiedy je dotrzymujemy i odchodzą w zapomnienie już po pierwszych dniach nowego roku.

Reklama

Ciężko przełożyć słowa w czyny i pokusić się o ich realizację szczególnie, jeśli nasze noworoczne plany są zbyt mocno wygórowane lub nie do osiągnięcia w 365 dni.

Warto przemyśleć nowe pomysły na kolejny rok i poukładać je w realny plan. Nie obiecujmy sobie czegoś, czego nie jesteśmy w stanie zrobić lub co przekracza nasze wszelkie możliwości fizyczne i finansowe. Dobrym pomysłem jest przypomnienie sobie poprzednich postanowień i przemyśleć, czy zostały one zrealizowane?

Jeśli nie to nie warto powtarzać ich w kolejnym roku. Do każdego postanowienia niezwykle ważna jest motywacja, nie można zmuszać się do czegoś, czego nigdy nie zrobiliśmy,a sama myśl o tym przyprawia nas o ból głowy. Każda nowa obietnica musi być dobrze określona czasowo z konkretnym terminem jej realizacji co do dnia i miesiąca jej wykonania. Słowa w stylu „za jakiś czas”, „niedługo”, nic nie znaczą i nie można określić ich jednoznacznie, co wyzwala w nas podświadomie, że równie dobrze możemy tego nie zrobić wcale.

Liczba nowych postanowień powinna być w miarę rozsądna i przemyślana. Im więcej postanowień sobie wyznaczymy, tym większa szansa na ich niepowodzenie. Najczęstsze zadania, które wyznaczamy sobie na kolejny rok są to te związane głównie ze sportem i stylem życia. Schudnąć, przestać palić – to najczęstsze z postanowień i jednocześnie najczęściej nie zrealizowane, głównie dlatego, że są tylko powiedzianymi entuzjastycznie sloganami bez odpowiedniego planu.

fot. ojoimages

Nie można schudnąć bez ułożonej odpowiednio diety i aktywności fizycznej, to samo dotyczy palenia papierosów. Wszelkie postanowienia powinny być poprzedzone próbą zredukowania np. mniej papierosów na początek, a docelowo rzucenie palenia. Poza tym czas na tego typu postanowienie również musi być współmierny, gdyż walka z nałogiem jest procesem długotrwałym i nie można zerwać z nim w jeden wieczór. Oprócz postanowień, które wydają się nam mało przyjemne np. schudnięcie, warto przemyśleć również coś miłego np. wyjazd do miejsca, które nam się marzy.

Rok to długi okres czasu i trudno przez wiele dni powstrzymywać się od czegoś, co kusi nas na co dzień jak na przykład słodycze. Niektórych postanowień nie da się zaplanować. Obiecywanie sobie, że znajdzie się miłość, jest postanowieniem dość trudnym do zaplanowania, bo nie można przewidzieć dnia, ani godziny, kiedy poznamy kogoś z kim będziemy chcieli być.

Tych którym udało się dotrzymać noworocznych postanowień jest niewiele, jednak warto dołączyć do ich grona i poczuć satysfakcję z naszego samozaparcia i motywacji. Nowy rok może być dla każdego szansą na zmianę swojego życia na lepsze. Jeśli nie uda nam się dotrzymać noworocznych postanowień nie smućmy się za bardzo, bo będzie kolejny rok i kolejna szansa na zmiany.

Reklama
(0)
Komentarze