Zaloguj
Reklama

Niebezpieczne dla zdrowia oraz życia metody odchudzania

Odchudzanie
Fot. Panthermedia
Odchudzanie
(0)

Coraz więcej osób próbujących pozbyć się zbędnych kilogramów (nadwagi) sięga po różnego rodzaju nieznane im i niesprawdzone diety oraz metody odchudzania. Nie zawsze są one zdrowe dla naszego organizmu, a co gorsza zdarza się, że są niebezpieczne. Niewłaściwego odchudzanie może prowadzić do uszkodzenia wielu narządów, a w skrajnych przypadkach także do śmierci. Kiedy powinniśmy zaniechać odchudzania? Czy niewłaściwe odchudzanie stanowi zagrożenie dla naszego zdrowia?

Reklama

W którym momencie odchudzanie staje się niebezpieczne?

Każda kobieta chciałaby wyglądać szczupło i zgrabnie. W przypadku gdy znane jej sposoby nie prowadzą do zmniejszenia ilości nadmiernych kilogramów szuka ona innych metod, które nie zawsze są dla niej zdrowie i bezpieczne. Mogą one przynieść więcej szkód niż pożytku. Co ważne podczas odchudzania trzeba dbać o swoje zdrowi, samopoczucie oraz dostarczanie organizmowi niezbędnych witamin. Nie każda kobieta zdaje sobie z tego sprawę.
Wiele z nich aby uzyskać idealną, smukłą i piękną figurę jest w stanie podjąć najbardziej absurdalne działania i podjąć wszelkie metody, których rezultaty w odchudzaniu nie zostały poznane. Kierują się one tylko i wyłącznie chęcią posiadania szczupłej sylwetki, zdrowie nie jest dla nich ważne. W ten sposób mogą doprowadzić do bardzo poważnych problemów zdrowotnych, których efekty nie zawsze będą odwracalne. 

Absurdalne metody odchudzania się

Absurdalne i ekstremalne sposoby walki z nadmierna ilością kilogramów są bardzo zróżnicowane.

Wśród najczęściej wymienianych znajdują się między innymi:

  • głodówka,
  • niskokaloryczna dieta, prowadzą do spadku masy ciała ale przy jednoczesnym zmniejszeniu masy mięśniowej. Osoba, która się odchudza zjada zbyt małe ilości kalorii, co z kolei jest zjawiskiem bardzo niekorzystnym dla organizmu. Drastyczna dieta prowadzi do utraty z organizmu ogromnej ilości wody oraz tłuszczów. Takie „wygłodzenie” organizmu jest dla niego szczególnie niebezpieczne a pacjent czuje się permanentnie głodny i pozbawiony energii. Co ważne stracone kilogramy bardzo szybko powracają,
  • pigułki odchudzające, zawierają duże ilości środków odwadniających oraz kofeiny. Prowadzą do zaburzeń w gospodarce elektrolitowej, spadku energii, problemów z układem pokarmowym i inne. Szczególnie niebezpieczne są te tabletki, których składu nie znamy, kupowane przez Internet bądź „na rynkach”. Mogą one wyrządzić więcej szkody niż pożytku. Podobnie jest z innymi niesprawdzonymi suplementami diety (proszki, napoje, cukierki, lizaki czy inne pokarmy),
  • prowokowanie wymiotów i nałogowe przeczyszczanie, stanowią ogromne niebezpieczeństwo dla zdrowia oraz życia pacjenta. Niektórzy pacjenci żują pokarm po czym go wypluwają, zdarza się często tak, że używają środków przeczyszczających po wcześniejszym głodzeniu się.

Odchudzanie się w niewłaściwy sposób może doprowadzić do nieodwracalnej utraty zdrowia a nawet życia. Zabieg ten powinniśmy przeprowadzić pod okiem wykwalifikowanego dietetyka. Pamiętajmy o tym, że zdrowi i nasza psychika są ważniejsze niż piękna sylwetka!

Piśmiennictwo
Reklama
(0)
Komentarze