Zaloguj
Reklama

Nie daj się oszukać! Przeczytaj jak wygląda prawidłowy przegląd rejestracyjny

Autorzy: AutoBoss, Informacja prasowa
Miasto nocą
Fot. medforum
Miasto nocą
(5)

Patrzysz w dowód rejestracyjny swojego samochodu i twoim oczom ukazuje się data czekającego cię wkrótce przeglądu rejestracyjnego?

Niby formalność, ale masz wątpliwości czy wszystko zostało dokładnie sprawdzone? Przeczytaj, co należy do obowiązków stacji diagnostycznych.

Reklama

 

 

 

Nie ufaj, bądź czujna!

Wsiadasz do samochodu i kierujesz się w stronę stacji diagnostycznej. Patrzysz jak specjalista sprawdza stan twojego pojazdu. Ufasz, że badanie jest należycie przeprowadzane. Niestety, gdzieś w środku czujesz niepokój, czy aby na pewno wszystko zostało zbadane. Niepokój minie, jeśli będziesz posiadał wiedzę na temat tego, co wchodzi w zakres podstawowego badania technicznego.

Samochód do 3,5 tony

Przegląd rejestracyjny to nie tylko zbadanie stanu technicznego podwozia i układu kierowniczego. Także mniejsze, ale istotne komponenty muszą zostać dokładnie sprawdzone. W samochodzie do 3,5 tony sprawdza się działanie całego oświetlenia zewnętrznego w tym sprawność i ustawienie świateł. Kontroli podlega także stan ogumienia i emisja spalin. Ważne jest aby sprawdzić czy nie ma żadnych wycieków płynów, które mogą świadczyć o uszkodzeniu układu silnikowego.

Pod maską oględzinom poddany jest też stan oleju silnikowego. W stacji diagnostycznej kontroli poddany jest układ kierowniczy, przekładnia, reduktory i skrzynia biegów. Do podstawowego przeglądu rejestracyjnego wlicza się także układ hamulcowy (zasadniczy i pomocniczy), wydechowy i ich szczelność. - Kontroli podlega również układ kierowniczy czy nie ma tzw.”luzów”. W każdej stacji powinien być zbadany stan podwozia. Dotyczy to głównie uszkodzeń i korozji, które mogą osłabić konstrukcję. - mówi Magdalena Zacher, Dyrektor ds. technicznych Auto-Boss.

Pojazdy zasilane gazem

By dokonać przeglądu w zakresie sprawności zamontowanych w pojeździe instalacji gazowych, należy okazać wyciąg ze świadectwa homologacji. Jest on wystawiany przez właściciela homologacji, a potwierdzony przez zakład montujący instalację. Należy zabrać również ze sobą poświadczenie na zbiornik gazu płynnego, który potwierdzi, że nasz zbiornik spełnia wymagania techniczne.

Piśmiennictwo

Źródło tekstu:

  • zdjęcie: medforum

Reklama
(5)
Komentarze