Zaloguj
Reklama

Najlepsza zabawa dla Twojego dziecka

Autorzy: Agnieszka Nowak
Dziecko malujące obraz
Fot. ojoimages
Dziecko malujące obraz
(5)

Jak co dzień nasze pociechy spędzają mnóstwo czasu na zabawach. Im większe dziecko tym trudniej jest zaspokoić jego potrzeby.

Reklama

Moje pociechy także wymagają dużo pracy. Tym nie mniej mimo że jest między nimi spora różnica wieku staram się tak im urozmaicić czas by mogli wspólnie się bawić. Córka jest już dużą dziewczynką ale od małego bardzo lubi klocki, puzzle i gry zręcznościowe.

Synek bardzo lubi piłki zwłaszcza te kolorowe i klocuszki, autka. Razem budują budowle, tory wyścigowe, bądź podają sobie piłki. Zawsze staram się razem z nimi uczestniczyć w tych zabawach podpowiadam i pomagam, by każde z nich rozwijało swoją wyobraźnię i kreatywność. Dla maluszków mamy wiele puzzli piankowych. Są bardzo kolorowe, mają pełno kolorów i zachęcających kształtów. Dzieci poznają w ten sposób kształty, kolory, a w późniejszym czasie kojarzą też zwierzęta bądź przedmioty w zależności od wzorów puzzli.

Dla starszych dzieci też są bardzo fajne puzzle, zwłaszcza te okrągłe. Możemy pomóc dziecku je złożyć będzie to wspaniała zabawa dla was. Kolejną zabawą rozwijającą wzrok dzieci są klocki. Mają przeróżne kształty (poczynając od podstawowych, kończąc na bardziej wymyślnych). Różne wielkości i są bardzo kolorowe. Możemy w ten sposób uczyć dzieci nie tylko wyglądu ale i nazewnictwa. Taka zabawa powoduje szybsze zapamiętywanie co wpływa na płynny rozwój dziecka.

Z klocków możemy dużo budować jak również istnieje wiele zabawek, które mają odpowiednio wyprofilowane kształty które uczą dopasowywać brakujące części. Kolejną zabawą jest rozpoznawanie różnic.

Przygotowujemy dziecku 2 obrazki które różnią się paroma szczegółami, nawet małe dziecko szybo zauważa że "coś" się nie zgadza na obrazku. Im starsze dziecko tym więcej szczegółów możemy przyszykować. Kolejną fajną zabawą jest tworzenie rysunków z kropek. Rysujemy dziecku kropki na kartce a nasza pociecha łączy kreseczki ze sobą i powstaje jakiś wzór.

Bardzo fajna zabawa z wyobraźnią. To od nas rodziców zależy rozwój naszych pociech więc bawcie się z nimi i wymyślajcie inne zabawy. A już nie długo maluszki same was zaskoczą swoimi pomysłami. Dzieci mają czysty umysł dlatego tyle chcą zobaczyć i jeszcze więcej zrobić.

Reklama
(5)
Komentarze