Zaloguj
Reklama

Moto porządki

Autorzy: Auto-Boss, Informacja prasowa
Ford
Fot. Ford Auto-Boss
Ford
(0)

Obłocona karoseria, brudne szyby, kurz na desce rozdzielczej i piach pod dywanikami – to czynniki, które nie tylko utrudniają nam jazdę, ale sprawiają, że źle czujemy się we własnym samochodzie. Jak nadać świeżości swojemu pojazdowi? Tu nie ma żadnej filozofii - potrzebujemy gąbkę, wodę i odrobinę chęci.

Reklama

Jednak przy ich używaniu trzeba pamiętać o jednej zasadzie – zanim zaczniemy myć auto powinniśmy je dokładnie spłukać wodą, aby nie przyczynić się do szkód i oderwania lakieru. Kiedy dokładnie opłuczemy i zmiękczymy nieczystości, możemy przystąpić do mycia. Pamiętajmy jednak, aby nie używać twardych szczotek, które porysują nam samochód. Miękka i duża gąbki to idealne rozwiązanie. Po trzecie bez smug!

Rozprowadzenie płynu nie jest taką prostą sprawą jeśli chcemy, aby nasz samochód błyszczał na drogach. Wytworzoną pianę nie nakładamy na całą karoserię, lecz fragmentami, abyśmy mogli ją spłukać zanim zaschnie na słońcu, co mogłoby doprowadzić do nieestetycznych smug. Jeśli tego nie dopilnujemy, będą nas czekać kolejne godziny spędzone na usuwaniu zbędnych plam.

… i nasze samopoczucie

Po ciężkiej gimnastyce przy polerowaniu samochodu czas na zasłużony wypoczynek. Jazda w odświeżonym aucie to dosłownie - czysta przyjemność. Warto skorzystać z ładnej pogody i wybrać się na wycieczkę. Miasto, wieś, morze, góry – co wybierasz?

Piśmiennictwo

Źródło tekstu:

  • zdjęcia: Auto-Boss

Reklama
(0)
Komentarze