Zaloguj
Reklama

Moment „zatrzymania”. To znaczy, że już więcej nie schudnę?

Autorzy: Informacja prasowa: NaturHouse
Mierzenie centymetrem
Fot. ojoimages
Mierzenie centymetrem
(5)

Przychodzi taki dzień, gdy stajesz na wadze i mówisz sobie dość! Pełna dobrych chęci planujesz dietę
i ćwiczenia. Początki są ciężkie; zmianie musi ulec bardzo wiele. Ilość i wielkość porcji, pory spożywania posiłków, samozaparcie do picia większej ilości wody, motywacja do ćwiczeń…

Reklama

Proces odchudzania będzie przebiegał etapowo. Zwykle na początku zauważymy duży i szybki spadek wagi, co związane jest z wprowadzonymi zmianami. Ten pierwszy etap może trwać nawet kilka tygodni, lub zakończyć się już po 2-3. Mówimy wtedy o „zatrzymaniu wagi”, z którym spotyka się każda odchudzająca się osoba.

Etap „zatrzymania” ma dwie niezmienne cechy, otóż jest nieuchronny i przejściowy!mówi ekspert z centrum dietetycznego, Beata Prusińska. Nieuchronny bo pojawia się u każdej osoby walczącej z nadmiernymi kilogramami niezależnie od ilości prób ( chociaż im więcej prób, tym większe prawdopodobieństwo, że szybciej przejdziemy do etapu „ zatrzymania”), przejściowy bo zazwyczaj nie trwa dłużej niż 3-4 tygodnie (oczywiście o ile nie zaczniemy popełniać błędów dietetycznych, które go przedłużą).

Czas, na jaki waga się zatrzyma, jest uzależniony od kilku czynników. Przede wszystkim od naszych doświadczeń z odchudzaniem. To ile razy i z jaką intensywnością byliśmy na diecie, nie pozostanie bez wpływu na kolejne próby. Drugim ważnym czynnikiem jest systematyczność w przestrzeganiu pewnych zasad. W momencie, gdy waga stanie, spada nasza motywacja. Trzeba przetrwać ten moment i ze zdwojoną siłą wytrwać w postanowieniach. Jeżeli stosujesz dietę niskokaloryczną, ubogą w składniki odżywcze, etap ten też może ulec wydłużeniu, gdyż organizm wykorzysta go na regenerację i uzupełnienie niezbędnych składników.

Gdy minie okres „zatrzymania”, proces odchudzania wróci do normy. Kilogramów, zacznie znowu ubywać. Podstawa to systematyczność i wsparcie profesjonalnego dietetyka, który nie tylko podsunie smaczne pomysły na posiłki, ale również nie da nam poddać się chwilowym niepowodzeniom.

Reklama
(5)
Komentarze