Zaloguj
Reklama

MogeNIEpic.pl – nowe miejsce w sieci skierowane do „funkcjonujących alkoholików”

Autorzy: Redakcja Medforum
Nałóg alkoholowy
Fot. shutterstock.com
Nałóg alkoholowy
(0)

800 tys. Polaków jest uzależnionych od alkoholu, a kolejne 3 mln pije ryzykownie, szkodliwie. Wbrew stereotypom, większość z tych osób to tak zwani wysoko-funkcjonujący alkoholicy (ang. HFA - High Functioning Alcoholic), dla których powszechny system leczenia odwykowego nie ma odpowiedniej oferty. MogeNIEpic.pl to serwis skierowany do osób z problemem alkoholowym, ich rodzin i przyjaciół.

Reklama

MogeNIEpic.pl jest źródłem wiedzy z zakresu leczenia osób uzależnionych od alkoholu, potocznie - alkoholików. HFA prowadzą na pozór „normalne” życie, są aktywni zawodowo i towarzysko, robią kariery, często pracują na wysokich stanowiskach i świetnie zarabiają. I właśnie dlatego, mimo że dużo, a nawet bardzo dużo piją, nie uważają się za alkoholików. Również dla otoczenia ich życie wydaje się być dalekie od stereotypowego wyobrażenia o życiu alkoholika. Niestety HFA po pomoc zgłaszają się dopiero wtedy, gdy konsekwencje picia doprowadzą już do poważnych problemów w rodzinie, w pracy czy problemów zdrowotnych - gdy uzależnienie jest już w pełni rozwinięte.

W Polsce alkoholizm stał się palącym problemem społecznym, nadużywanie alkoholu powoduje głębokie powikłania psychiczne i somatyczne, a także wpływa destrukcyjnie na całą rodzinę. Alkoholizm jest postępującą chorobą, którą bezwzględnie należy leczyć, a nieleczona może prowadzić do śmierci.

fot. Medforum.com.pl

„Bez względu na wagę problemu z jakim się borykasz, nie warto nigdy czekać – mówi psychiatra dr Maciej Matuszczyk. - Alkoholikiem jest się do końca życia, ale jest to choroba, którą można leczyć. Im prędzej pozyskasz wiedzę na jej temat, tym większa jest szansa na rozpoczęcie skutecznego leczenia. MogeNIEpic.pl to serwis, w którym znajdziesz wszystkie najważniejsze informacje związane z alkoholizmem i nadużywaniem alkoholu.”

Serwis zawiera opracowane przez specjalistów testy ryzyka uzależnienia oraz informacje o chorobie i metodach leczenia. Testy są odpowiednio przygotowane dla uzależnionych od alkoholu i rodzin osób, których ten problem dotyczy. W serwisie dostępna jest listę rekomendowanych ośrodków i gabinetów lekarskich, zajmujących się leczeniem osób uzależnionych od alkoholu. „Wspomniane testy ryzyka są przygotowane w oparciu o wiedzę fachowców – mówi dr Maciej Matuszczyk. – Jeżeli zastanawiasz się, czy problem alkoholizmu może dotyczyć Ciebie, wypełnij pierwszy test.

Jeżeli ktoś z Twoich bliskich pije za dużo, wypełnij drugi test. Podejdź do testów poważnie, gdyż ich rezultat może mieć ogromny wpływ na losy Twoje i Twoich najbliższych. Wynik testu pokaże, czy Ty bądź Twój bliski możecie być zagrożeni alkoholizmem” Ten, kto miał do czynienia w swoim otoczeniu z alkoholikiem, wie jak trudno jest przekonać chorego do leczenia. Bez względu na to czy sam pijesz za dużo, czy ktoś Ci bliski ma problem z alkoholem, zajrzyj na www.mogeNIEpic.pl.

Ten serwis pomoże Ci zmierzyć się ze swoim piciem. Uzyskasz ważne informacje o chorobie alkoholowej, dowiesz się gdzie szukać pomocy i co najważniejsze, nie pozostajesz już z problemem sam. Nie bój się stawić czoła problemowi jakim jest alkoholizm. Pamiętaj, że w przypadku uzależnienia każdy dzień jest na wagę złota. Dlatego jeżeli masz problem z alkoholem lub ktoś bliski Tobie cierpi na tą chorobę, to odwiedź serwis mogeNIEpic.pl.

O Medforum:

Medforum jest niezależną grupą mediową skupiającą i wydającą portale specjalistyczne o tematyce medycznej. W skład Grupy wchodzą m.in. serwisy poświęcone funkcjonowaniu układu nerwowego: Psychiatria.pl, Schizofrenia.pl, ForumNeurologiczne.pl oraz medyczny serwis szkoleniowy dla lekarzy EdukacjaMedyczna.pl. Odbiorcami portali są lekarze specjaliści oraz pacjenci i ich rodziny. Działalność firmy obejmuje również organizację konferencji i szkoleń dla lekarzy oraz farmaceutów.

Piśmiennictwo
Reklama
(0)
Komentarze