Zaloguj
Reklama

Miłośc i inne dysonanse - Janusz Leon Wiśniewski

Współautorzy: okładka: ZNAK
Para
Fot. ojoimages
Para
(0)

Kolejna powieść Leona Wiśniewskiego, teraz napisana wspólnie z Iradą Wownenko. Struna i Anna główni bohaterowie powieści kreują pewne postawy psychologiczne. Akcja toczy się w Rosji.

Reklama

Struna jako krytyk muzyczny miał w swoim życiu wiele marzeń związanych z karierą muzyczną. Anna - mężatka, ale nieszczęśliwa w swoim związku.

Chciałaby od życia coś więcej niż dostaje do tej pory, marzą jej się dzieci i szczęśliwa rodzina, lecz to tylko marzenia. Moskwa, tam spotykają się kochankowie i dzieje się z nimi coś niesamowitego, rodzi się uczucie i pożądanie.

Fabuła obojga bohaterów przepełniona jest muzyką. Ciekawym faktem jest to, że powieść napisana jest z dwóch perspektyw, a dokładniej krajów oraz dwóch serc. Czasem nie zdajemy sobie sprawy, że pewne rzeczy muszą się wydarzyć. Los pisze różne scenariusze, droga Anny i Struny staje się jednością. To książka również o polsko-rosyjskich relacjach, przepełniona miłością, nostalgią a także nutą romantyzmu. Sam autor mówi, że to książka o niezwykłej miłości.
 

Bohaterowie nie mogą się pogodzić z swoim życiem, uciekają od codzienności. Ich poznanie jest pewnego rodzaju już zdradą. Wiśniewski mówi, że w każdym wątku jesteśmy my - ludzie. Miłość jest poetycka, dlatego wraz z Irdą Wiśniewski napisał tę książkę. Czyta się ją z zaciekawieniem, da się odczuć specyficzny klimat i dojrzałość a także rozdarcie bohaterów. Dla wszystkich, którzy poszukują miłości i w nią zwątpili to bardzo dobra lekcja życia.

Reklama
(0)
Komentarze