Reklama:

Laser CO2 – sposób na zdrową i piękną skórę

Agencja 9.90 Public Relations. zdjęcia: ojoimages, informacja prasowa

Ten tekst przeczytasz w 4 min.

Laser CO2 –  sposób na zdrową i piękną skórę

CAPPUCCINO Public Relations

Zabieg

W  powszechnej opinii panuje przekonanie, że „lepiej nie ruszać” zmian, które pojawiły się na skórze, gdyż powoduje to ich zezłośliwienie. Nic bardziej mylnego. Wszystkie zmiany – niezależnie od ich rodzaju – powinny być skonsultowane z lekarzem, najlepiej dermatologiem, który podejmie decyzję czy jest to zmiana łagodna, czy też zagrażająca naszemu życiu.

Reklama:

Najczęściej na skórze występują tzw. zmiany łagodne, które nie stanowią zagrożenia dla życia, ale bardzo często są znacznym problemem natury estetycznej. Nie muszą być one usuwane chirurgicznie. W tych przypadkach można wykorzystać metody alternatywne np. usunięcie przy użyciu lasera CO2. Jest to sposób bezpieczny i bardzo efektywny. Nie dochodzi do uszkodzenia tkanek otaczających zmianę skórną, okres gojenia jest krótki i po zabiegu zazwyczaj nie powstają blizny. Metoda laserowa jest bezkontaktowa i bezkrwawa, dlatego też nie ma ryzyka zakażenia pacjenta wirusem HIV czy wirusem wywołującym zapalenie wątroby. Usuwanie zmian skórnych przy pomocy lasera CO2 jest proste i szybkie.

Przed zabiegiem wykonuje się znieczulenie miejscowe, które polega na zastosowaniu kremu znieczulającego lub podskórnym podaniu preparatu znieczulającego (ten rodzaj znieczulenia jest krótkotrwały i bezpieczny). W przypadku zmian na powierzchni skóry znieczulenie nie jest konieczne - wówczas w trakcie zabiegu pacjent odczuwać może ciepło i delikatne pieczenie.  Sam zabieg polega na odparowaniu zmiany skórnej wiązką promieni laserowych. Proces ten jest zazwyczaj bezkrwawy, a w jego wyniku powstaje brązowo-czarny, suchy strup. W niektórych przypadkach po zabiegu zaleca się pacjentom stosowanie opatrunku. Proces gojenia w zależności od wielkości usuwanej zmiany, jej głębokości i lokalizacji trwa od kilku dni do 3-4 tygodni.

- W przypadku zmian skórnych o charakterze łagodnym, nie zagrożonych rozwojem czerniaka i nie wymagających badania histopatologicznego, lepiej usunąć je przy pomocy  lasera CO2– mówi dr med. Aleksandra Szlachcic z Ośrodka Medycznego, specjalista  z zakresu dermatologii, która od wielu lat korzysta z tej metody.

Zabieg wykonany laserem CO2 ma wiele zalet:

  • Jest  prosty w wykonaniu, zazwyczaj jednorazowy i trwa krótko,
  • Nie dochodzi do uszkodzenia tkanek otaczających zmianę,
  • Okres gojenia rany jest krótki,
  • Zazwyczaj nie dochodzi do powstania blizny,
  • Brak możliwości zakażenia wirusem HIV czy wirusem wywołującym zapalenie  wątroby, gdyż jest to metoda bezkontaktowa i bezkrwawa, (nie wymaga szczepień  ochronnych).

 

Warto zauważyć także, że zabiegi tego typu charakteryzują się wysoka skutecznością  terapeutyczną.

 

 

fot. ojoimages

 

Jeśli więc posiadasz na skórze zmianę, jeśli masz je od wielu lat lub pojawiło się ono niedawno, zgłoś się do dermatologa. Prawdopodobnie jest to zmiana łagodna, ale najlepiej to sprawdzić. Jeżeli okaże się, że jest to zmiana podejrzana, należy wykonać zabieg chirurgiczny. Jeżeli jest to zmiana łagodna, ale nieestetyczna lub uciążliwa, można usunąć ją laserem CO2. Jesień i zima to najlepszy okres w roku na wykonywanie tego typu zabiegów.