Zaloguj
Reklama

Kogo nie poślubiać

Autorzy: Monika Mierzwa, okładka: Wydawnictwo Zysk - S-ka
Kogo nie poślubiać
Fot. wyd. Zysk i S-ka
Kogo nie poślubiać
(0)

"Wydaje się, że życie zależy od przypadku. Jest jednak wiele rzeczy, które możesz zrobić, by upewnić się, że twoj życiowy partner jest tym właściwym. Musisz zacząć od bycia szczerą sama z sobą. Ojciec Pat radzi: Słuchaj swojego zdrowego rozsądku i wiedz, czego chcesz. Wiedz, kogo warto kochać i kogo warto poślubić. Jeśli juz posiądziesz tę wiedzę, będziesz na o wiele lepszej drodze do stworzenia szczęśliwego związku"

Reklama

Autor tego magicznego poradnika to Ojciec Pat Connor, katolicki ksiądz od ponad pięćdziesięciu lat. Urodził się w Australii, mieszka w Bordentown w stanie New Jersey, USA, skąd wyrusza w liczne podróże z wykładami na temat: Kogo nie poślubiać.

Książka - poradnik Kogo nie poślubiać, czyli sprawdzone w życiu rady wyższej instancji napisana w prosty sposób, która próbuje odpowiedzieć na fundamentalne pytanie kogo poślubić a kogo nie ? Ojciec Pat napisał ten poradnik bazując na boskim prawie miłości i słowach św. Pawła z Pierwszego Listu do Koryntian, Miłość cierpliwa jest, Miłość łaskawa jest, nie zazdrości, nie szuka poklasku,  wszystko znosi itp. W ciekawy sposób autor powiązał każde z siedmiu przykazań z historią konkretnej kobiety lub pary, którą analizuje i wygłasza rodzaj kazania swoim czytelnikom, odbiorcom. Na koniec Ojciec Pat podsumowuje wszystkie historie oraz zamieszcza swoje rady w jednym miejscu.

Jako znawca swojego fachu doskonale zna się na małżeństwie. Udzielił ponad dwustu ślubów i prowadził nauki przedmałżeńskie przez ponad czterdzieści lat. Filozofia Ojca Pata jest prosta – romans może doprowadzić do małżeństwa, ale sama miłość nie wystarczy, by małżeństwo było udane. Dlatego też ważne jest, by odrzucić złych kandydatów, zanim się zakochasz.

Według autora z pomocą tej książki, która niejako z "boskiej perspektywy" daje nam, sprawdzone przez lata praktyki poradniczej wskazówki, możemy uniknąć tego życiowego błędu jakim będzie nie ten wybranek na którego tak długo czekamy. Nie jestem do końca przekonana co do filozofii Ojca Pata, gdyż małżeństwo to przecież kościelny sakrament a nie wybór najlepszej i najbardziej optymalnej opcji. I choć poradnik rozbawił mnie to jednak wiele rad, które wyczytałam z Kogo nie poślubiać na pewno zapamiętam i chętnie sprawdzę w rzeczywistości już na moim przykładzie.

Reklama
(0)
Komentarze