Reklama:

Kobieta na wakacjach

Kostrzewa PR

Ten tekst przeczytasz w 4 min.

Kobieta na wakacjach

panthermedia

Wakacje

Sezon urlopowy w pełni. Pogoda nie szczędzi nam okazji do weekendowych wypadów za miasto a biura podróży przyciągają atrakcyjnymi ofertami wyjazdów. Niestety często piękne, wakacyjne chwile przerywają przykre infekcje. Jak zatem uchronić się przed dolegliwościami układu moczowo-płciowego, szczególnie narażonego na infekcje podczas letnich wypraw?

Reklama:

Nasi mali ochroniarze

Według danych naukowych w pochwie dorosłej, zdrowej kobiety występuje ok. 100 gatunków bakterii (tlenowe, beztlenowe oraz drożdże). Najliczniejsze to pałeczki kwasu mlekowego z rodzaju Lactobacillus nazywane „stróżami zdrowia pochwy" - odpowiadają za utrzymanie kwaśnego poziomu pH. Stanowią one naturalną barierę, która uniemożliwia namnażanie się chorobotwórczych bakterii i grzybów.

Jeśli odpowiednio wcześnie zadbasz o zdrowie intymne możesz zmniejszyć prawdopodobieństwo przykrych infekcji pochwy. Pomogą w tym doustne probiotyki ginekologiczne, preparaty o sprawdzonym działaniu wspomagające odbudowę naturalnego środowiska dróg rodnych kobiety. Odbudowują one zniszczoną mikroflorę pochwy oraz przywracają jej kwaśne pH. Ich działanie polega również na regulacji i wzmocnieniu mikroflory jelita, które jest siedliskiem owych patogennych bakterii i grzybów migrujących z jelita do pochwy i będących przyczynkiem infekcji tej ostatniej.

Kobiece S.O.S

Zatem w przypadku pojawienia się infekcji nie zwlekaj z wizytą u ginekologa. Tylko on może rozpoznać rodzaj dolegliwości i zalecić odpowiednie leczenie. Nie ufaj 'babcinym' metodom typu płukanki i podmywanie się różnymi specyfikami.

Dziś lekarze ginekolodzy nie mają już wątpliwości, że skład mikroflory układu moczowo-płciowego należy uzupełniać o specjalnie wyselekcjonowane bakterie z rodzaju Lactobacillus zawarte w nowoczesnych i przebadanych doustnych probiotykach ginekologicznych - np. LaciBios femina. To one pomagają utrzymać kwaśne pH pochwy, przyczyniają się do równowagi mikrobiologicznej jej środowiska, stanowiącego podstawę zdrowia intymnego każdej kobiety bez względu na wiek. - twierdzi specjalista poł. Jolanta A. Czebotar z NZOZ Przychodni Położniczo-Ginekologicznej w Białymstoku.

fot. ojoimages

Najlepszą metodą dbania o zdrowie intymne jest jego profilaktyka. Dziś jest ona łatwa i prosta. Wystarczy, że włączysz do codziennej diety m in. preparaty zawierające pałeczki kwasu mlekowego Lactobacillus.