Zaloguj
Reklama

Joga w czasie ciąży i menstruacji

Autorzy: Natalia Heczko
Joga w ciąży
Fot. ojoimages
Joga w ciąży
(4)

My kobiety często dotkliwie odczuwamy stany tylko dla nas charakterystyczne.

Reklama

Zaczyna się to już w okresie dojrzewania przy okazji pierwszej miesiączki, potem następuje piękny czas ciąży, a na końcu zachwiania hormonalnego spowodowanego przekwitaniem. Dzięki jodze i dokładnemu wykonywaniu jej pozycji można dotrzeć do każdej partii ciała, łącznie ze skórą, mięśniami czy narządami wewnętrznymi.

Witalność i zdrowie pomagają zachować ćwiczenia regenerujące i rozluźniające. Joga w czasie menstruacji jest bardzo pomocna. Odpowiednio dobrane ćwiczenia w znacznym stopniu łagodzą dolegliwości wspomagając przy tym proces oczyszczania organizmu.

Pozwalają usunąć zmęczenie oraz wyregulować krwawienia. Mają działanie rozluźniające i rozkurczowe. Ćwiczenia w tym czasie powinny być dobierane indywidualnie, biorąc pod uwagę takie czynniki jak samopoczucie, stan fizyczny i psychiczny oraz intensywność krwawienia. Warto pamiętać o jodze również przewidując macierzyństwo.

Ćwiczenia przed planowaną ciążą wzmacniają ciało i oczyszczają je z toksyn, ponadto regulują układ hormonalny i stabilizują pracę narządów wewnętrznych. Wpływają na cerę, która staje się elastyczniejsza, bardziej wytrzymała i dobrze odżywiona. Joga pomaga nam w zdobyciu świadomości własnego ciała. Wspiera utrzymanie stabilności emocjonalnej, wewnętrznego spokoju i radości życia. Dobór odpowiednich ćwiczeń reguluje prace jajników i jajowodów co pomaga w zapłodnieniu i zapobiega poronieniom.

Piśmiennictwo
Reklama
(4)
Komentarze