Zaloguj
Reklama

Jaszczurki gubią skórę... - zimowe porady dla pielęgnacji skóry zimą

Autorzy: Łukasz Kowalewski
Ciało
Fot. ojoimages
Ciało
(5)

Jaszczurki gubią skórę -Ty masz tylko jedną, więc o nią dbaj! Czynniki atmosferyczne takie jak wiatr, mróz, wilgoć w powietrzu, suche powietrze w ogrzewanych pomieszczeniach, zmiany temperatur i zakamuflowane promienie UV (także te z lamp w biurze czy domu) są ostrą próbą dla naszej cery. Nie ma chyba gorszej rzeczy od odmrożeń czy wysuszonej cery.

Reklama

Zapewne słyszałaś o seriach kosmetyków stworzonych z myślą o ochronie cery zimą. Dla osób dużo przebywających na mrozie wprost niezastąpione są kremy dla narciarzy lub ochronne dla dzieci z filtrami. Natłuszczają, tworzą niewidzialną ochronę przed atakami z zewnątrz.

Pod czapkami nasze włosy szybciej się przetłuszczają, tracą naturalną objętość, elektryzują się i sprawiają wiele problemów. Ratunkiem dla nich może być stosowanie 1 lub nawet 2 razy tygodniu profesjonalnego głęboko oczyszczającego szamponu działającego niczym scrub: peelingującego, usuwającego nadmiar sebum i pozostałości wszystkich kosmetyków, zanieczyszczeń, chloru oraz przywracającego blask.

Takie szampony dostępne są w dobrych salonach fryzjerskich lub sklepach z artykułami fryzjerskimi. Niestety osoby farbujące włosy raczej powinny z niech zrezygnować, bo wypłukują szybciej kolor niż inne szampony. Nowinką kosmetyczną są także owocowe octy do płukania włosów, np. malinowe. Kto nie lubi zapachu octu mile się zaskoczy cudownie malinowym zapachem tego specyfiku. Ocet oczyszcza włosy, wygładza łuski i nadaje naturalny blask.

Nie bez powodu nasze babcie stosowały płukanki octowe przed laty i do dziś wspominają jakie wtedy miały gęste, zdrowe i błyszczące włosy. Tyle, że my dziś możemy cieszyć się pięknym zapachem octów kosmetycznych, a one musiały znosić brzydki aromat zwykłego octu.

Na razie tylko 2 firmy wprowadziły taki produkt na rynek, ale z czasem na pewno inne koncerny zaczną pracować nad składem takiego cudeńka. Zimą nie pokazujemy zbyt często swoich stóp światu. To nie powód by traktować je po macoszemu i odpuszczać sobie pedicure. One też potrzebują peelingów i nawilżania zimą.

Kąpiel stóp w rozgrzewającej soli np. o aromacie cynamonu to wspaniały pomysł na relaks w chłodny ponury zimowy wieczór.

Reklama
(5)
Komentarze