Zaloguj
Reklama

Jak sprawić by mama była w formie i poczuła się sexi?

Autorzy: Anastazja Dybkowska
Maseczka
Fot. ojoimages
Maseczka
(5)

Jak opiekując się maluchem zadbać też o siebie? By być szczęśliwą, zadbaną i zadowoloną z siebie kobietą i wrócić do formy należy jak najszybciej pozbyć się złych nawyków żywieniowych sprzed ciąży. Słodycze lepiej zastąpić waflami ryżowymi, które można chrupać razem z dzieckiem.

Reklama

W menu powinny znaleźć się produkty bogate w błonnik (warzywa strączkowe, orzechy i jabłka). Natomiast między posiłkami można przegryzać chrupki zbożowe. Powrót do formy wspomaga trening. Można w ramach ćwiczeń wykorzystać spacery z wózkiem.

Wystarczy raz dziennie zaplanowaną trasę pokonać szybkim krokiem. Najlepiej jak wózek będzie 3 kołowy łatwiej będzie nim kierować. Wspólna zabawa też jest doskonałą okazją do ćwiczeń modelujących sylwetkę i wzmacniających mięśnie. Wiele pływalni prowadzi zajęcia dla rodziców i dzieci- warto z nich skorzystać. Wspólne ćwiczenia wspomagają rozwój dziecka a mamie pozwalają szybciej wrócić do formy.

Nie zapominaj o śnie. Im więcej czasu poświęcisz na regenerację, tym lepsza będzie przemiana materii. Warto zrobić wspólną drzemkę z dzieckiem w ciągu dnia. Pamiętaj aby do opieki nad dzieckiem mobilizować też partnera. Pielęgnuj kontakty. Wybierz się na kawę ze znajomymi. Rozmowy które nie są związane z wychowywaniem dzieci są dobrym sposobem na odreagowanie stresu.

Dbaj o siebie - poświęć trochę czasu swojemu wyglądowi (świetną okazją ku temu są spotkania towarzyskie, bo wymuszają ułożenie włosów czy zrobienie makijażu). Noszenie dziecka w chuście to naturalny masaż dla Ciebie i niemowlaka.

Reklama
(5)
Komentarze