Reklama:

Jak pokonać zaćmę?

dotPR, informacja prasowa

Ten tekst przeczytasz w 3 min.

Jak pokonać zaćmę?

ojoimages

Oko

Zaćma to jedna z najczęściej spotykanych chorób oczu. Szacuje się, że na wywołane przez nią zaburzenia wzroku chorujeponad 800 tys. Polaków. Przy braku skuteczności leczenia farmakologicznego jedynym sposobem na odzyskanie idealnego wzroku jest wszczepienie nowej, sztucznej soczewki, w miejsce zmętniałej naturalnej. Dzięki takiemu zabiegowi zarówno młodzi, jak i starsi ludzie cierpiący na zaćmę, mogą odzyskać pełną sprawność widzenia.

Reklama:

Wybór soczewki

 

Standardowo w szpitalach w Polsce wszczepia się dobre,akrylowe lub silikonowe soczewki jednoogniskowe. Pozwalają one nie tylko na odzyskanie widzenia do dali, ale także na pozbycie się wady wzroku, którą koryguje sztuczna soczewka o odpowiednio dobranej mocy optycznej.

 

Kliniki okulistyczne zazwyczaj oferują dwa rodzaje soczewek: jedno- i wieloogniskowe. Wszystkie z nich posiadają filtr UV oraz  żółty barwnik, który chroni siatkówkę oka przed szkodliwym działaniem światła niebieskiego . Pacjentom, którzy chcą pozbyć się okularów zarówno przy patrzeniu w dal, jak i z bliska zaleca się wszczepienie  soczewek wieloogniskowych, które pozwalają  na widzenie do dali i z bliska bez okularów. Dla zapewnienia komfortu widzenia takie soczewki  najlepiej jak są wszczepionedo obu oczu.

- Soczewka wieloogniskowe  pozwala na dobre widzenie zarówno z bliska, jak i z daleka. Cechuje ją złożona konstrukcja oparta na siatce dyfrakcyjnej  w centralnej części implantu , a w swej  części  obwodowej soczewka ma budowę refrakcyjną. Prawidłowe zwężanie i rozszerzanie się źrenicy konieczne jest do pracy soczewki . Zastosowanie struktury torycznej w soczewce umożliwia przy usunięciu zaćmy  wyeliminowanie również wady wzroku jaką jest astygmatyzm (niezborność). Dzięki temu, można w pełni zrezygnować z używania okularów – wyjaśnia dr Karol Korżel z kliniki okulistycznej.

Decyzja o wyborze typu wszczepianej soczewki musi być zawsze podjęta po konsultacji z lekarzem przeprowadzającym operację, który po analizie indywidualnych cech oka, a także potrzeb pacjenta, pomaga wybrać optymalny dla niego typ implantu.

POWIĄZANE DYSKUSJE NA FORUM Z KATEGORII Zdrowie

Hospitalizacja
Jakie są kryteria, jakie musi spełnić cukrzyk by kwalifikował się na pobyt na oddziale diabetologii?
gość
Metoda EBK a późniejszą jaskra
Witam, Miałem robiona korekcję wzroku metodą EBK w 2018 roku wszystko ładnie i pięknie. Niedawno się dowiedziałem że moja mama ma jaskrę i będzie miała operację. I teraz moje pytanie, słyszałem że j...
gość
EBK korekcja laserowa
Hej, Ostatnio dużo słyszałam o korekcji laserowej metodą EBK, czy może ktoś mi powiedzieć czym się różni ta metoda, że tyle ludzi ją chwali ?
Reklama:
Reklama: