Zaloguj
Reklama

Jak dobrać rozmiar biustonosza

Autorzy: Karolina Grzechowiak
Jak dobrać rozmiar biustonosza
Fot. ojoimages
(4)

Piersi są jednym z największych atutów kobiety, dlatego powinnyśmy o nie szczególnie zadbać. Niezależnie od rozmiaru naszych piersi, należy dopasować do nich odpowiedni biustonosz. Musimy czuć się w nim wy godnie, a nasze ruchy nie powinny być ograniczone.

Reklama

Ma być wygodnie...

Biustonosz przylega do naszego ciała, dlatego nie może nas uwierać. Nosząc go powinnyśmy odczuwać ogromny komfort. Kremy, peelingi, okłady i masaże to tylko przykłady metod na pielęgnację naszego biustu. Nie możemy zapomnieć o odpowiednim biustonoszu. To właśnie w nim nasze piersi „spędzają” większość dnia.

Idziemy na zakupy

Wybierając się do sklepu po stanik, warto wspomnieć o kilku ważnych zasadach. Powinnyśmy dobrać odpowiedni rozmiar miseczki. Są one oznaczone literami, począwszy od A, który oznacza najmniejszy rozmiar biustu kończąc nawet na G (największy). Istotne znaczenie ma odpowiednio dobrany stanik w obwodzie pod biustem. Nie może być za luźny, ani za ciasny. Źle dobrany biustonosz spowoduje, że będziemy czuły się niekomfortowo.

Pamiętajmy, że każdy biustonosz ma dwie lub trzy haftki z tyłu, aby móc odpowiednio regulować i dopasować obwód stanika do naszej sylwetki. Ramiączka można regulować lub całkowicie wyciągnąć. Odnośnie miseczek możemy wybrać takie z usztywnieniem, miękkie lub z tak zwanymi „push up”. Miseczki tego typu posiadają małe gąbeczki, pozwalające na wypełnienie biustonosza. Podnoszą biust, co daje rewelacyjny efekt.

Zanim kupisz, przymierz...

Istotnym elementem dobrze dobranej bielizny, jest przede wszystkim jej przymierzenie. Nie każdy rozmiar producenta równa się rozmiarom innych firm. Warto ją przymierzać na miejscu, jeśli istnieje taka możliwość.

Gdy już ubierzemy biustonosz musimy zwrócić uwagę czy jest dobry. Jeśli piersi nie wypełniają całej miseczki, oznacza to, że stanik jest za duży. Natomiast jak biust nie mieści się w miseczce, po prostu jest za mały. Nie powinien nas opinać. Jeśli biustonosz pozostaje na miejscu podczas wykonywania ruchów oznacza to, że wybrałyśmy właściwy.

Piśmiennictwo

Źródło tekstu:

  • Fozik.pl, zdjęcia: ojoimages

Adres www źródła:


Reklama
(4)
Komentarze