Zaloguj
Reklama

Jak dobrać rozmiar biustonosza

Autorzy: Karolina Grzechowiak
Opalenizna
Fot. ojoimages
Opalenizna
(4)

Piersi są jednym z największych atutów kobiety, dlatego powinnyśmy o nie szczególnie zadbać. Niezależnie od rozmiaru naszych piersi, należy dopasować do nich odpowiedni biustonosz. Musimy czuć się w nim wy godnie, a nasze ruchy nie powinny być ograniczone.

Reklama

Ma być wygodnie...

Biustonosz przylega do naszego ciała, dlatego nie może nas uwierać. Nosząc go powinnyśmy odczuwać ogromny komfort. Kremy, peelingi, okłady i masaże to tylko przykłady metod na pielęgnację naszego biustu. Nie możemy zapomnieć o odpowiednim biustonoszu. To właśnie w nim nasze piersi „spędzają” większość dnia.

Idziemy na zakupy

Wybierając się do sklepu po stanik, warto wspomnieć o kilku ważnych zasadach. Powinnyśmy dobrać odpowiedni rozmiar miseczki. Są one oznaczone literami, począwszy od A, który oznacza najmniejszy rozmiar biustu kończąc nawet na G (największy). Istotne znaczenie ma odpowiednio dobrany stanik w obwodzie pod biustem. Nie może być za luźny, ani za ciasny. Źle dobrany biustonosz spowoduje, że będziemy czuły się niekomfortowo.

Pamiętajmy, że każdy biustonosz ma dwie lub trzy haftki z tyłu, aby móc odpowiednio regulować i dopasować obwód stanika do naszej sylwetki. Ramiączka można regulować lub całkowicie wyciągnąć. Odnośnie miseczek możemy wybrać takie z usztywnieniem, miękkie lub z tak zwanymi „push up”. Miseczki tego typu posiadają małe gąbeczki, pozwalające na wypełnienie biustonosza. Podnoszą biust, co daje rewelacyjny efekt.

Zanim kupisz, przymierz...

Istotnym elementem dobrze dobranej bielizny, jest przede wszystkim jej przymierzenie. Nie każdy rozmiar producenta równa się rozmiarom innych firm. Warto ją przymierzać na miejscu, jeśli istnieje taka możliwość.

Gdy już ubierzemy biustonosz musimy zwrócić uwagę czy jest dobry. Jeśli piersi nie wypełniają całej miseczki, oznacza to, że stanik jest za duży. Natomiast jak biust nie mieści się w miseczce, po prostu jest za mały. Nie powinien nas opinać. Jeśli biustonosz pozostaje na miejscu podczas wykonywania ruchów oznacza to, że wybrałyśmy właściwy.

fot. ojoimages

Bądź cierpliwa i wymagająca

Zakup stanika może okazać się nie lada wyzwaniem. Producenci, co chwila kuszą nas nowymi wzorami, fasonami nie mówiąc już o kolorystyce. Istnieje po kilka odcieni z jednego koloru. Drogie Panie możemy spędzić sporo czasu na wyborze, dlatego warto uzbroić się w cierpliwość.

Cena biustonosza jest zależna od tego, z jakiego materiału jest wykonany oraz marki danej firmy. Staniki kupowane na bazarku to wydatek wielkości 15-20 zł. Bielizna ta nie jest tak trwała jak produkty znanych, renomowanych firm zajmujących się profesjonalną sprzedażą bielizny. Cena markowych biustonoszy jest kilka lub nawet kilkanaście razy wyższa od tych kupowanych na straganach.

Poczuj się komfortowo

Warto się zastanowić czy nasze piersi nie zasługują chodź trochę na odrobinę luksusu. Inwestycja w droższe, markowe biustonosze może nam się opłacić. Będą służyły nam dłużej.

Ich materiał pozwala na swobodny przepływ powietrza, więc skóra lepiej „oddycha”. Kiedy czujemy się w bieliźnie wygodnie to nasze dobre samopoczucie wzrasta. Opłaca się zaoszczędzić pieniądze, aby kupić towar lepszej jakości.

Piśmiennictwo

Źródło tekstu:

  • Fozik.pl

Adres www źródła:


Reklama
(4)
Komentarze