Zaloguj
Reklama

Gracze - Renata Chaczko

Współautorzy: okładka: Zysk i Ska
Czytanie książek
Fot. ojoimages
Czytanie książek
(0)

Gracze - to opowieść o codzienności młodych ludzi. Historia, która dzieje się naprawdę - mijamy się z zachowaniami jakie możemy napotkać u bohaterów każdego dnia nie zdawając sobie z tego sprawy. Zamykamy oczy i udajemy brak zainteresowania, a rzeczywistość płata swoje figle i pisze różne scenariusze.

Reklama

Tematem przewodnim książki jest seksualność i jej interpretacja. Autorka "wyciąga na wierzch" pożądanie, zwierzęce zachowanie, perwersje oraz zboczenia. Ukazje jak ukrywamy swoje żądze, a jacy naprawdę - my ludzie jesteśmy. To okrutna wręcz prawda na temat seksualności człowieka. Bohaterów książki łączy zapalniczka z napisem PLAYERS.Nie przypadkowo autorka daje ją łącznik.

Książkę czyta się ją jednym tchem. Jakby koleżanka, która stoi obok opowiedziała nam historię przepełnioną niebezpiecznym seksem, erotyzmem i ludzkimi zachowaniami, którą przedwczoraj przeżyła. Gdy rozpoczęłam czytanie, miałam wrażenie, że ktoś powiedział "czas start" i tak zaczęła się sztafeta, a każdy kolejny bohater podawał sobie "pałeczkę" z ogromem problemów na plecach jakie przystało mu nieść. Język, chwilami bardzo wulgarny sprawiał, że o dziwo książka mnie jeszcze bardziej interesowała, a mogłoby się wydawac całkowicie na odwrót.

Z każdym kolejnym zdaniem odczuwałam emocje i desperacje bohaterów. Zdaję sobie sprawę, że w niektórych czytelnikach książka może aż budzić obrzydzenie, lecz na co dzień nie widzimy - lub nie chcemy widzieć - pewnych zachowań, które mijamy, stykamy się z nimi.

Książka przedstawia nam dramatyczne konsekwencje przypadkowego, niebezpiecznego lub też wymuszonego seksu. Jednak nie chodzi tylko o spełnienie, orgazmy czy doznania. To psychologiczna gra, której ofiarą może stać się każdy z nas, bez względu na status społeczny, zainteresowania czy wygląd.

Polecam! Uderzy Was brutalna codzienność, otworzycie oczy na pewne sprawy i o książce nie zapomnicie, bo utkwi Wam w pamięci na zawsze ta historia.

Reklama
(0)
Komentarze