Zaloguj
Reklama

Feng Shui – sposób na zachowanie harmonii

Autorzy: Katarzyna Kurek
Źródło: Thomas Frohling, Katrin Martin „Feng Shui – najlepsza metoda urządzania domu i mieszkania”
Pokój
Fot. ojoimages
Pokój
(2)

O tym, że nasza przestrzeń w domu i w pracy wpływa na człowieka, wiadomo nie od dziś.

Reklama

Szczególne oddziaływanie otoczenia na dobre lub złe samopoczucie, odkryli Chińczycy 4000 lat temu. Rozległą naukę nazwali feng shui, co znaczy wiatr i woda. Dla Chińczyków wiatr to energia sprowadzająca wodę, bez której nic nie rośnie, jednocześnie jednak zbyt duży wiatr może niszczyć, a powódź zatopić pola, dlatego chodzi o harmonię i współpracę oddziałujących na nas sił.

Feng shui to życie w harmonii z siłami przyrody, zdrowy umysł człowieka, zmysł piękna i estetyka, jak również porządek i funkcjonalność. Fengshui jest także sztuką, która polega na łagodzeniu, pobudzeniu, równoważeniu i znajdowaniu złotego środka. Nie bez znaczenia jest położenie niektórych przedmiotów np. luster w pomieszczeniach domu.
 

fot. ojoimages

 

Lustro w sypialni według feng shui działa na przykład pobudzająco w miłości, jednak podczas snu powinny być zasłonięte i nie mogą znajdować się na wprost łóżka (np. na szafie). Nie bez znaczenia dla feng shui jest to, po której stronie łóżka sypiamy. Chińczycy powiadają, że mężczyzna powinien leżeć zawsze po lewej stronie, dzięki temu, jest on w swojej roli uznany i potrzebny.

Reklama
(2)
Komentarze