Zaloguj
Reklama

Dzień Dziecka – święto każdego z nas

Autorzy: Anna Pyka
Dzieci spędzające czas na świeżym powietrzu
Fot. panthermedia
Dzieci spędzające czas na świeżym powietrzu
(5)

Któż nie chciałby choć na chwilę znów stać się dzieckiem? Dzień Dziecka to najlepsza okazja, aby przypomnieć sobie o tym, że w każdym z nas jest jeszcze coś z malucha. Wykorzystajmy więc to święto i sprawmy, by było niezapomniane, zarówno dla nas, jak i naszych pociech.

Reklama

Rodzice często głowią się nad tym jak zorganizować ten wyjątkowy dzień. Im wcześniej zaczniesz się zastanawiać, tym lepiej.

Jedno jest pewne, dzieci oczekują od nas czegoś specjalnego. Wcale nie wielkich i drogich prezentów. Pomimo że są małe, rozumieją, że ważniejszy jest spędzony razem czas lub oryginalny pomysł. Docenią każdą naszą inicjatywę, tym bardziej, im więcej pracy w nią włożymy.

Najlepiej zacząć już od rana. Pomyśl o tym, co Twoje dziecko najbardziej lubi jeść na śniadanie i przygotuj to. Nie narzekaj, że zjadło za dużo lub za mało. Nie strasz próchnicą, gdy zje zbyt wiele słodyczy. Następnie zaplanuj szereg atrakcji. Powiedz dziecku, że to jego święto i chcesz, aby było wyjątkowe. Nie odsłaniaj od razu całego planu, dzieci lubią smak niespodzianki.

Najlepszy pomysł? Wycieczka. Jeżeli w odległe miejsce to samochodem, jednak atrakcją jest także pobliska wycieczka rowerowa. Najlepiej uwieńczona wspólnym piknikiem. Dobrą inicjatywą jest też wspólne kino. Wybierz film adekwatny do wieku dziecka i wybierzcie się razem. Przed snem poczytajcie razem książkę. Jeśli robicie to każdego dnia, tym razem poczytajcie dłużej.

Postaraj się również o prezent dla dziecka. Niekoniecznie najdroższy, jaki jest dostępny. Pomyśl lepiej o tym, co tak naprawdę dziecko lubi, czym się interesuje i co sprawi mu największą przyjemność. Możesz podpytać wcześniej i zorientować się, czy dziecko ma jakieś marzenia, które możesz spełnić.

Dosyć o dzieciach. Zrób prezent również sobie. Wprawdzie lata minęły już, odkąd przestałaś być dzieckiem, ale każdy pretekst jest dobry. Jeżeli jakieś obowiązki mogą być wypełnione później, odłóż je na jutro. Jeśli nie jesz na co dzień słodyczy – zjedz je.

Pamiętaj, że drobne przyjemności potrafią sprawiać wiele radości, jeżeli tylko potrafimy się nimi cieszyć. Nie bądź dla siebie taka surowa, przeczytaj ulubioną książkę, zadbaj o urodę, odpocznij.

W Dzień Dziecka powinniśmy także pamiętać o tych dzieciach, które nie mają z kim cieszyć się swoim świętem. To dobra okazja, aby dowiedzieć się, czy w pobliżu nie ma Domów Dziecka lub innych placówek, które można wspierać. Pamiętaj, że pomoc nie zawsze musi oznaczać wsparcie finansowe. Takie miejsca czekają na wolontariuszy, którzy zechcą poświęcić jedynie swój czas. Naucz także swoją pociechę dzielić się z innymi. Razem wybierzcie się do takiego miejsca, by zanieść zabawki, przybory szkolne, czy inne przydatne przedmioty.

fot. panthermedia

Dzieci każdego roku z niecierpliwością wyczekują Dnia Dziecka. Być może Tobie przypomina ono jedynie o upływie czasu. Postaraj się spojrzeć na świat oczami dziecka. Ciesz się chwilą i nie myśl o problemach. Ulepszaj swoje życie i delektuj się nim. Bądź szczęśliwa.

Piśmiennictwo

Źródło tekstu:

  • Fozik.pl

Adres www źródła:


Reklama
(5)
Komentarze