Zaloguj
Reklama

Dr House. Biografia Hugh Lauriego i przewodnik po serialu

Autorzy: treść i okładka: Wydawnictwo Prószyński i S-ka, Informacja prasowa
Dr House. Biografia Hugh Lauriego i przewodnik po serialu. Paul Challen
Fot. Prószyński i S-ka
Dr House. Biografia Hugh Lauriego i przewodnik po serialu. Paul Challen
(5)

Jak właściwie doszło do tego, że amerykański serial telewizyjny o nieprzyjaznym, utykającym doktorze bezustannie łykającym leki, który czerpie przyjemność z obrażania pacjentów, współpracowników i całej ludzkości, stał się jednym z najbardziej popularnych w ostatnich latach seriali?

Reklama

Czy chodzi tylko o doskonały scenariusz i mistrzowską reżyserię? Aby w pełni zrozumieć źródło sukcesu "Dr. House’a", należy się przyjrzeć człowiekowi, który wciela się w rolę głównego bohatera.

To Hugh Laurie, były członek trupy komediowej Footlights w Cambridge, weteran brytyjskiej sceny teatralnej, telewizyjnej i filmowej, entuzjasta boksu i jazdy na motorze, cierpiący na depresję pisarz i muzyk, mąż, ojciec trójki dzieci i były wioślarz odnoszący sukcesy na arenie międzynarodowej.

To dzięki niemu serial zyskał siłę wyrazu pozwalającą na zajęcie miejsca w czołówce programów emitowanych w paśmie największej oglądalności. „Dr House. Nieautoryzowana biografia i przewodnik po serialu” prezentuje wszystkie, ciągle jeszcze mało znane okoliczności, związane z niesamowitą karierą Hugha Lauriego, czyli to, jak dostał rolę w serialu, w jaki sposób przeniósł wszystkie swoje cechy charakteru na postać doktora Gregory’ego House’a, kreując rolę, którą tak wielu fanów i krytyków lubi i podziwia, jego walkę z depresją i zmagania z ciemną stroną bycia komikiem, a także niesamowitą historię kariery i marzeń ojca aktora, oraz to, jak wpłynęły one na syna.

W książce znajdziecie także podsumowanie tego, co jest najważniejsze w kolejnych odcinkach serialu, a także najciekawsze informacje o twórcach serialu i pozostałych aktorach, o błędach medycznych, jakie popełnili scenarzyści i aktorzy, oraz o tym, jak Dr House w praktyce wykorzystuje swoje motto „wszyscy kłamią”.

 

Autor książki: Paul Challen

Tłumaczenie: Tomasz Krzysztoń, Tadeusz Markowski, Monika Betley, Bogumił Bieniok

Reklama
(5)
Komentarze