Domowe wcierki na porost włosów

Wiele z nas boryka się z problemem wypadających lub zbyt wolno rosnących włosów. Możemy temu zaradzić. Jednak zamiast kupnych wcierek, których skład jest często tematem do dyskusji równie dobrze możemy sporządzić własną "miksturę".
Kozieradka
3 łyżki nasion zalać 150 ml wody. Zagotować i odstawić na minimum 30min. Powstały wywar wcieramy w skórę głowy. Kozieradka ma niestety nieprzyjemny zapach rosołu, jednak efekty są widoczne już po paru tygodniach stosowania. Możemy ją wcierać po umyciu, ponieważ nie obciąża włosów. Ponadto spowalnia proces przetłuszczania się włosów, dzięki czemu pozostaną świeższe na trochę dłużej. Nie jest to jednak efekt długotrwały.
Cebula
Około 2 cebule ścieramy na tarce i odciskamy sok. Wcieramy w skórę głowy na 30 min. przed myciem.
Czarna rzepa
Wystarczy wrzucić odpowiednią ilość czarnej rzepy do sokowirówki i przelać do atomizera. Spryskiwać i wcierać w skórę głowy na 30 min. przed myciem.
Wyciąg z imbiru
Zmielony imbir może być stosowany, jako dodatek do gotowej wcierki
Wcierka z kawy
Parzymy mocną kawę i wcieramy w skórę głowy. Kawy możemy użyć także jako płukanki. Jednak jest ona polecana wyłącznie osobom o ciemnych włosach, ponieważ ma ona właściwości przyciemniające.
Wcierka z czosnku
Przygotowujemy ją podobnie jak inne wcierki, czyli wyciskamy czosnek i wcieramy w skórę głowy na 30 min. przed myciem.
Pietruszka
Posiekaną natkę pietruszki wrzucamy do blendera. Następnie wcieramy w skórę głowy.
fot. pantherstock
Wcierki jednak najlepiej najpierw przetestować, ponieważ dla niektórych, z wrażliwą skórą głowy mogą działać podrażniająco.
Dodatkiem do wcierek może być masaż skóry głowy, bo przecież o nią trzeba najpierw zadbać, aby wyrosły zdrowe, mocne włosy. Możemy to wykonywać na sucho lub przy okazji olejowania. Ruchy powinny być delikatne i koliste. Najlepiej nabyć specjalny masażer do głowy, którego koszt zwykle nie przekracza 5zł. Taki masaż jest niezwykle przyjemny i możemy go wykonywać podczas codziennych czynności samemu np. kiedy oglądamy telewizor lub czytamy książkę. Jednak musimy pamiętać o systematyczności, ponieważ tylko regularne pobudzanie obiegu krwi w naszej skórze, faktycznie może przyspieszyć porost włosa.
Piśmiennictwo
- Tagi:
- włosy,
- pielęgnacja,
- domowe sposoby