Zaloguj
Reklama

Domowe wcierki na porost włosów

Autorzy: Marta Wiśniewska
Kobieta
Fot. medforum
Kobieta
(0)

Wiele z nas boryka się z problemem wypadających lub zbyt wolno rosnących włosów. Możemy temu zaradzić. Jednak zamiast kupnych wcierek, których skład jest często tematem do dyskusji równie dobrze możemy sporządzić własną "miksturę".

Reklama

Kozieradka

3 łyżki nasion zalać 150 ml wody. Zagotować i odstawić na minimum 30min. Powstały wywar wcieramy w skórę głowy. Kozieradka ma niestety nieprzyjemny zapach rosołu, jednak efekty są widoczne już po paru tygodniach stosowania. Możemy ją wcierać po umyciu, ponieważ nie obciąża włosów. Ponadto spowalnia proces przetłuszczania się włosów, dzięki czemu pozostaną świeższe na trochę dłużej. Nie jest to jednak efekt długotrwały.

Cebula

Około 2 cebule ścieramy na tarce i odciskamy sok. Wcieramy w skórę głowy na 30 min. przed myciem.

Czarna rzepa

Wystarczy wrzucić odpowiednią ilość czarnej rzepy do sokowirówki i przelać do atomizera. Spryskiwać i wcierać w skórę głowy na 30 min. przed myciem.

Wyciąg z imbiru

Zmielony imbir może być stosowany, jako dodatek do gotowej wcierki

Wcierka z kawy

Parzymy mocną kawę i wcieramy w skórę głowy. Kawy możemy użyć także jako płukanki. Jednak jest ona polecana wyłącznie osobom o ciemnych włosach, ponieważ ma ona właściwości przyciemniające.

Wcierka z czosnku

Przygotowujemy ją podobnie jak inne wcierki, czyli wyciskamy czosnek i wcieramy w skórę głowy na 30 min. przed myciem.

Pietruszka

Posiekaną natkę pietruszki wrzucamy do blendera. Następnie wcieramy w skórę głowy.


fot. pantherstock

Wcierki jednak najlepiej najpierw przetestować, ponieważ dla niektórych, z wrażliwą skórą głowy mogą działać podrażniająco.

Dodatkiem do wcierek może być masaż skóry głowy, bo przecież o nią trzeba najpierw zadbać, aby wyrosły zdrowe, mocne włosy. Możemy to wykonywać na sucho lub przy okazji olejowania. Ruchy powinny być delikatne i koliste. Najlepiej nabyć specjalny masażer do głowy, którego koszt zwykle nie przekracza 5zł. Taki masaż jest niezwykle przyjemny i możemy go wykonywać podczas codziennych czynności samemu np. kiedy oglądamy telewizor lub czytamy książkę. Jednak musimy pamiętać o systematyczności, ponieważ tylko regularne pobudzanie obiegu krwi w naszej skórze, faktycznie może przyspieszyć porost włosa.

Piśmiennictwo
Reklama
(0)
Komentarze