Reklama:

Długotrwałe zaczerwienienie oka i jego skutki

Ten tekst przeczytasz w 4 min.

Długotrwałe zaczerwienienie oka i jego skutki

shutterstock

Zapalenie spojówek, krople do oczu

Zaczerwienienia oka może wiązać się z nieprzyjemnym uczuciem podrażnienia, dyskomfortu, a w konsekwencji nawet z problemami z widzeniem. Problemu zaczerwienionego oka nie powinno się bagatelizować – ignorowanie objawów i próba „przeczekania” aż „same ustąpią”, może skończyć się pogorszeniem wzroku.

Reklama:

Sposoby leczenia 

Leczenie zaczerwienionego oka uzależnione jest od przyczyny, która ją wywoła. Jeśli podrażnienie oka wynika z dostania się ciała obcego – lepiej i bezpieczniej skontaktować się z okulistą, który delikatnie wyciągnie drażniący przedmiot. Jeśli problem związany jest np. z długotrwałą pracą przed komputerem i wysuszeniem gałki ocznej, warto spróbować sięgnąć po dostępne bez recepty krople, które mogą przynieść ulgę i spowodować zniwelowanie problemu. Zaczerwienione oczy mogą być związane również z alergią  – czy to na pyłki, kurz, roztocza, czy inne związki alergenne. Czasami suplementacja leków przeciwalergicznych całkowicie rozwiąże problem i pozwoli nie tylko lepiej oddychać, ale również lepiej widzieć. W przypadku leków przeciwalergicznych zawsze warto skonsultować się z lekarzem, który skieruje na badania pozwalające określić, co konkretnie nas uczula. W przypadku długo utrzymującego się zaczerwienienia oka i trudności w określeniu jego przyczyny należy niezwłocznie skonsultować się z lekarzem okulistą. 

Prawidłowa diagnoza – klucz do wyleczenia 

Przyczyn zaczerwienienia oka jest wiele, stąd bardzo ważne jest, aby skontaktować się z lekarzem okulistą i poddać się badaniu. Pozwoli ono odnaleźć przyczynę wystąpienia zaczerwienienia. Wyeliminowanie przyczyny pozwoli z kolei na odzyskanie komfortu widzenia. W przypadku pojawienia się nagłego zaczerwienienia i bólu  nie warto czekać, aż „samo minie”. Brak szybkiej reakcji może przyczynić się do znacznego pogorszenia widzenia a nawet, w skrajnych przypadkach, do utraty wzroku. 

 

POWIĄZANE DYSKUSJE NA FORUM Z KATEGORII Zdrowie

Hospitalizacja
Jakie są kryteria, jakie musi spełnić cukrzyk by kwalifikował się na pobyt na oddziale diabetologii?
gość
EBK korekcja laserowa
Hej, Ostatnio dużo słyszałam o korekcji laserowej metodą EBK, czy może ktoś mi powiedzieć czym się różni ta metoda, że tyle ludzi ją chwali ?
Reklama:
Reklama: