Zaloguj
Reklama

Dlaczego warto chodzić na basen?

Basen
Fot. ojoimages
Basen
(1)

Ciepła, słoneczna pogoda zachęca do uprawiania sportu na świeżym powietrzu, jednak wielkimi krokami zbliża się jesień.

Reklama

Nieuchronnie nadchodzą chłodniejsze, krótsze dni. Co zrobić, aby utrzymać dobrą formę po lecie?

Jeśli na dworze jest zimno, a my potrzebujemy dodatkowej porcji energii zdecydujmy się na basen. Każdy człowiek rodząc się potrafi pływać - dlatego małe dzieci świetnie radzą sobie w wodzie.

Jednak jeśli odruch pływania nie zostanie podtrzymany w dzieciństwie, jako dorośli musimy uczyć się wszystkiego od nowa. Dla jednych będzie to łatwiejsze, inni spędzą więcej czasu na nauce.

Jedno jest pewne - pływać może każdy - niezależnie od wieku i sprawności. Nawet jeśli ktoś nie potrafi pływać może relaksować się w płytszej wodzie - dotyczy to także osób chorych, które z jakiegoś powodu są ograniczone ruchowo.

Jak zacząć?

Jeśli nie umiesz pływać - znajdź dobrego instruktora, który profesjonalnie krok po kroku nauczy cię pływać. Najczęściej instruktorami są ratownicy pracujący na basenie. Niezależnie od wieku - nie wstydź się!

Na basenie bardzo dużo ludzi uczy się pływać lub spędza czas na relaksowaniu się. W początki przygodny z basenem może nas wprowadzić ktoś znajomy - o ile potrafi pływać i ma na ten temat wiedzę.
 

  

Fot. ojoimages
 

W każdym wieku można się nauczyć pływać - trzeba tylko chcieć i być konsekwentnym w dążeniu do celu.

Korzyści z pływania

Jak wiadomo pływanie to same korzyści. Pracują wtedy wszystkie mięśnie. Osobom mającym problem z kręgosłupem zaleca się pływanie na grzbiecie - jest to także jeden z łatwiejszych stylów.

Reklama
(1)
Komentarze