Zaloguj
Reklama

Blondynka, jaguar i tajemnica Majów

Autorzy: okładka i treść: Wydawnictwo G+J Polska RBA Sp. z o.o. & Co. Spółka Komandytowa, Informacja prasowa
Blondynka, jaguar i tajemnica Majów
Fot. Gruner + Jahr RBA Polska Sp. z o.o. & Co. Spółka Komandytowa
Blondynka, jaguar i tajemnica Majów
(5)

„Blondynka, jaguar i tajemnica Majów” to kolejna książka autorstwa Beaty Pawlikowskiej, wydana nakładem Wydawnictwa G+J RBA. Tym razem znana dziennikarka opisuje swoją miesięczną podróż do Gwatemali. Na terytorium tej środkowoamerykańskiej republiki znajdują się imponujące pozostałości cywilizacji Majów, a egzotyczne dla nas tradycje tego tajemniczego ludu są nadal żywe.

Reklama

Podczas miesiąca spędzonego w jednym najbardziej niebezpiecznych krajów świata autorka podążała tropem tajemnicy Majów, odkrywając prawdę na temat legendarnych Kryształowych Czaszek, Atlantydy, kalendarza Majów oraz końca świata, który rzekomo ma nastąpić w grudniu 2012 roku.

Beata Pawlikowska w charakterystyczny dla siebie, pełen humoru sposób, opisuje swoje przygody i napotkane osoby. Atutem książki są zdjęcia i rysunki wykonane przez samą autorkę.

Trasa jej samotnej wędrówki prowadziła przez Rzekę Skorpionów, Dom Ognia, Lodu, Ciemności i Ostrzy, a także przez Jaskinię Nietoperzy i Krainę Strachu zwaną Xibalba. Podsumowując swoją wyprawę najsławniejsza polska blond podróżniczka napisała: W podróży bywa tak samo jak w życiu.

Czasem wyruszasz w drogę, mając jasno określony cel, a kiedy tam dotrzesz, okazuje się, że wcale nie wiedziałeś, dokąd tak naprawdę zmierzasz.

Reklama
(5)
Komentarze