Zaloguj
Reklama

„Bieganie dla początkujących i zaawansowanych”

Autorzy: Marcin Rokita
Bieganie, jogging
Fot. ojoimages
Bieganie, jogging
(0)

Coraz częściej podczas spacerów możemy napotkać osoby trenujące bieganie rekreacyjnie, zupełnie amatorsko lub też zawodowo. Jako, że zawodowo zajmuje się propagowaniem zdrowego trybu życia bardzo cieszy mnie ten widok. Każda aktywność fizyczna jest dla nas na wagę złota w tych czasach, a szczególnie gdy większość dnia spędzamy za biurkiem

Reklama

 

Z własnego doświadczenia również wiem, że każdy kto biega prędzej czy później zaczyna szukać podstawowych informacji na temat planu treningów, techniki oraz sprzętu. Źródeł informacji jest wiele jednak ciężko znaleźć wszystko w jednym miejscu. Z tym problemem postanowił się zmierzyć Grzegorz Rogóż – maratończyk, który jest autorem książki „Bieganie dla początkujących i zaawansowanych”.

Jest to tytuł o dziwo przeznaczony dla początkujących jak i bardziej zaawansowanych biegaczy i każdy z nich znajdzie tu coś dla siebie, co jest dla mnie prawdziwym ewenementem tego podręcznika

Prawdziwa skarbnica wiedzy, a co najważniejsze przekazana w przyjazny dla odbiorcy sposób, bo wynikająca z doświadczenia autora. Znajdziemy w dosłownie wszystko o co laik może zapytać począwszy od motywacji, przez odpowiedni sprzęt, po techniki biegania. Natomiast bardziej doświadczeni uzyskają wiedzę na temat przygotowań do maratonu oraz samych startach w zawodach. W tekście znalazło się również wiele cennych wskazówek, ćwiczenia, tabele żywieniowe oraz rozpisane plany treningowe.

Poradnik jest podzielony na 10 rozdziałów, a przed każdym z nich jest krótko opisane co w nich zostało omówione. Ważniejsze informacje są podkreślone jako szczególnie warte uwagi, dlatego nie powinno nic nam umknąć.

fot. Wydawnictwo Edgard

„Bieganie dla początkujących i zaawansowanych” z powodzeniem można traktować jako kompendium wiedzy, a mimo ogromu informacji do przyswojenia nie jest to żadne wyzwanie dzięki temu, że są one podane w sposób prosty, lekki i przyjemny.

Według mnie jest to pozycja obowiązkowa, a co najmniej godna uwagi i polecenia dla wszystkich poszukujących wiedzy w tej dziedzinie. Jestem niemal pewien, że po jej przeczytaniu nikt się nie poczuje zawiedziony, a sam będąc pod jej wrażeniem postanowiłem poświęcić więcej czasu na ten sport.

Reklama
(0)
Komentarze