Zaloguj
Reklama

Wideo czat z ekspertem odbędzie się w dniu 28-02-2017 o godzinie 19:00, do rozpoczęcia pozostało:

  • 0DNI
  • 00GODZIN
  • 00MINUT
  • 00SEKUND

Czat z naszym ekspertem już trwa.

Przejdź do czatu z ekspertem

Dlaczego warto zostać dawcą?

Dlaczego warto zostać dawcą?
Fot. medforum
(0)

Co roku, w Polsce wzrasta liczba udanych zabiegów transplantologicznych. 26 stycznia, w dniu 50 rocznicy udanego przeszczepu nerki odbył się Ogólnopolski Dzień Transplantologii.

Pięćdziesiąt lat temu, profesor Nielubowicz z Warszawy dokonał pierwszej w naszym kraju transplantacji nerki. Pierwszy tego typu zabieg w Polsce był 621 zabiegiem na świecie. W ubiegłym roku w Polsce przeprowadzono blisko tysiąc transplantacji nerek, 310 udanych transplantacji wątroby i 98 transplantacji serca. Lista osób czekających na przeszczep jest jednak długa. Na chwilę obecną, na przeszczep czekają 1584 osoby. W związku z Ogólnopolskim Dniem Transplantologii przypomniano o kampanii "Zgoda na życie".   

Jest to kampania organizowana przez Ministerstwo Zdrowia, która ma propagować świadomość i istotę transplantologii wśród społeczeństwa. Jej głównym celem jest zwiększenie świadomości Polaków oraz upowszechnienie wiedzy z zakresu transplantologii a co za tym idzie zwiększenie liczby deklaracji, wyrażającej zgodę na pośmiertne pobranie narządów

(0)
Reklama
Komentarze