Zaloguj
Reklama

Dermatolodzy ufają unikalnej formule szamponu Nizoral

Dermatolodzy ufają unikalnej formule szamponu Nizoral
Fot. Shutterstock
(0)

Badania przeprowadzone wśród dermatologów* dowodzą, że Nizoral® jest zdecydowanie najczęściej rekomendowanym szamponem spośród wszystkich szamponów z 2% ketokonazolem dostępnych na polskim rynku.  

Reklama

Aż 60 na 100 polskich dermatologów poleca swym pacjentom Nizoral®. Podczas badania eksperci wskazali  najbardziej charakterystyczne cechy marki wyróżniające Nizoral® na tle pozostałych szamponów o podobnym składzie:

  • Nizoral® był pierwszym produktem leczniczym zwalczającym łupież  na rynku (90% wskazań),
  • Nizoral® jest produktem oryginalnym (88% wskazań),
  • Nizoral® jest produkowany przez renomowaną firmę farmaceutyczną
    (84% wskazań),
  • Nizoral® posiada badania kliniczne (84% wskazań).  

Badania wykazały, że rekomendując swoim pacjentom określoną terapię przeciwłupieżową, dermatolodzy zwracają uwagę przede wszystkim na następujące cechy szamponu przeciwłupieżowego: skuteczność działania, bezpieczeństwo dla pacjenta oraz status szamponu jako leku. Nie bez znaczenia jest także przystępna cena produktu. 

Badania potwierdziły, że eksperci wolą polecać szampon Nizoral® niż jego kosmetyczne tańsze kopie. Spośród szamponów przeciwłupieżowych z 2% ketokonazolem dostępnych na polskim rynku dermatolodzy zdecydowanie najczęściej zalecają Nizoral®

Nizoral® stworzono po to, aby bezwzględnie walczyć z problemem łupieżu.
Na polskim rynku Nizoral® był pionierem, pierwszym szamponem przeciwłupieżowym dostępnym w aptekach bez recepty. Preparat znany był już w czasach, gdy szampony kojarzyły się tylko z kosmetykami do mycia włosów. Swą pozycję lidera na rynku Nizoral® utrzymuje po dziś dzień.

Nizoral® należy stosować dwa razy w tygodniu, przez okres od dwóch
do czterech tygodni. Łupież jest dolegliwością często nawracającą, dlatego producent zaleca stosowanie szamponu również profilaktycznie raz na dwa tygodnie.
Leczniczy szampon przeciwłupieżowy Nizoral® jest dostępny tylko
w aptekach w następujących opakowaniach i sugerowanych cenach dla pacjenta: butelka 60 ml cena 28 zł, saszetki 6 x 6 ml  w cenie 18 zł.

* Badanie przeprowadzone przez MillwardBrown SMG/KRC w marcu 2006 r. metodą ilościową CATI, próba całkowita N=100, miejska, ogólnopolska.

Piśmiennictwo

Źródło tekstu:

  • TESTARDO red cell

Kategorie ICD:

Kategorie ATC:


Reklama
(0)
Komentarze