Zaloguj
Reklama

Wideo czat z ekspertem odbędzie się w dniu 28-02-2017 o godzinie 19:00, do rozpoczęcia pozostało:

  • 0DNI
  • 00GODZIN
  • 00MINUT
  • 00SEKUND

Czat z naszym ekspertem już trwa.

Przejdź do czatu z ekspertem

Chorych na grypę przybywa!

Chorych na grypę przybywa!
Fot. medforum
(0)

Zmienna pogoda nie sprzyja zachowaniu zdrowia. Wirus grypy zaczyna atakować. Poniżej- najświeższe informacje ze strony NFZ dot. grypy.

Drogi zarażenia: możemy się nią zarazić drogą kropelkową (osoba chora kicha, kaszle) lub poprzez kontakt bezpośredni . Poza wirusem grypy, istnieje wiele innych wirusów, wywołujących podobne objawy.
 

Powikłania: pamiętajmy, że nie leczona grypa, może prowadzić do wielu powikłań, które mogą doprowadzić nawet do śmierci! 
Najczęstszym jest zapalenie oskrzeli lub zapalenie płuc. Rzadziej może się zdarzyć: zapalenie zatok, zapalenie ucha środkowego, niewydolność krążenia oraz zespół Guillian-Barré, zapalenie opon mózgowo-rdzeniowych i mózgu czy poprzeczne zapalenie rdzenia.


U osób chorujących na cukrzycę, przewlekłe choroby układu krążenia czy układu oddechowego może dojść do zaostrzenia tych dolegliwości. Czego unikać w leczeniu grypy? Błędy wynikające z nie prawidłowego leczenia grypy,skutukują powikłaniami bądź dłuższym chorowaniem na grypę. Do podstawowych błędów należy łączenie różnych specyfików przeciwko grypie, łączenie leków z alkoholem, który ma "wypocić" wirus, czy "zaziębienie nie doleczonej grypy". Sytuacja w Polsce jak podaje NFZ, w okresie od 8 do 15 października 2015 r. zarejestrowano w Polsce ogółem 88.680 zachorowań i podejrzeń zachorowań na grypę. Średnia dzienna zapadalność wynosiła 28,8 na 100 tys. ludności.  Zgonów z powodu grypy nie odnotowano.

(0)
Reklama
Komentarze