Ginekologia - specjalista radzi, dla pacjenta
Grupa: KOMENTOWANIE WYMAGA DOŁĄCZENIA

• Założyciel: medforum
  •  
  • Data powstania: 12-09-2011

Dlaczego warto dołączyć do tej Grupy

• poznasz ludzi o podobnych problemach zdrowotnych
  • podyskutujesz na konkretny temat, który Ciebie interesuje
  • będziesz na bieżąco informowany/a o nowych wątkach i wypowiedziach
Oceń forum: 
 (2.9)

Forum - Ginekologia - specjalista radzi, dla pacjenta

Temat: CZY TO GRZYBICA POCHWY??? [2]

Data dodania: 28-10-2012, 12:38
zgłoś do moderacjicytuj
Trzy tygodnie temu zauważyłam ze mam zaczerwienione warci sromowe, której rownież towarzyszył świad, pieczenie, wydzielina najpierw serowata, potem lekko żółta, obrzęk, oraz dziurki wewnątrz warg sromowych. Oczywiście byłam u ginekologa, który od razu stwierdził ze to grzybica. Wypisał mi ginoxin jedna globulke, oraz maść dopochwowa macmiror complex. Narazie wzięłam tylko globulke i zgodnie z opleceniem czekałem 4 dni aż coś zacznie zmierzać ku poprawie. Niestety nie widzę poprawy, gorzej ze znów odczuwam pieczenie i na jednej z warg sromowych zauważyłam trzy małe bable. Co mam robić, czy aby to na pewno grzybica??? Dodam ze pierwszy raz sie spotykam z czymś takim i jestem tym bardzo zaniepokojona.
Data dodania: 29-10-2012, 09:35
zgłoś do moderacjicytuj
Witam
Bez badania niewiele mozna powiedzieć. Jeżeli jest to grzybica to powinno już zmierzać ku lepszemu po zaaplikowaniu globulki. Wydaje mi się, że bardziej prawdopodobne jest zakażenie bakteryjne i leki przeciwgrzybicze tu nie pomogą. Zastosuj przepisaną maść, gdyż ma ona również działanie przeciwbakteryjne. Warto by było wykonać wymaz z pochwy wraz z antybiogramem aby wprowadzić celowane leczenie

BEATA

Konkurs na forum
Konkurs tematyczny