Ginekologia - specjalista radzi, dla pacjenta
Grupa: KOMENTOWANIE WYMAGA DOŁĄCZENIA

• Założyciel: medforum
  •  
  • Data powstania: 12-09-2011

Dlaczego warto dołączyć do tej Grupy

• poznasz ludzi o podobnych problemach zdrowotnych
  • podyskutujesz na konkretny temat, który Ciebie interesuje
  • będziesz na bieżąco informowany/a o nowych wątkach i wypowiedziach
Oceń forum: 
 (2.9)

Forum - Ginekologia - specjalista radzi, dla pacjenta

Temat: Unidox [11]

Data dodania: 04-08-2012, 19:45
zgłoś do moderacjicytuj
Witam.
Odświeżam wątek na nowo po długim czasie, ale mam pytanie: brałam unidox, a karmię piersią (oczywiście w czasie przyjmowania antybiotyku nie karmiłam), ale przestałam dwa dni temu i chciałabym wiedzieć kiedy mogę wrócić do karmienia, bo słyszałam, że po dwóch tygodniach dopiero, a boję się o laktację...
Z góry dziękuję za odpowiedź.

1

2

...

»

z 2

Data dodania: 16-06-2008, 14:43
zgłoś do moderacjicytuj
witam serdecznie

mam pytanie

czy kobieta w ciazy moze zazywac unidox czy raczej nie powinna?

dziekuje za odpowiedz
Data dodania: 16-06-2008, 15:03
zgłoś do moderacjicytuj
Zulotki Unidoxu-Wskazania

Unidox Solutab stosuje się w leczeniu zakażeń wywołanych wrażliwymi na doksycyklinę drobnoustrojami, między innymi w obrębie takich narządów i tkanek, jak:

układ oddechowy: zakażenia wywołane przez Mycoplasma pneumoniae, Chlamydia psittaci, Haemophilus influenzae, Klebsiella sp., Streptococcus pneumoniae;

układ moczowo-płciowy: zakażenia wywołane przez Chlamydia trachomatis, Ureaplasma urealyti***, Haemophilus dureyi, Calymmatobacterium granulomatis, Neisseria gonorrhoeae, Treponema pallidum, Escgerichia coli, Acinetobacter sp.;

przewód pokarmowy: zakażenia wywołane przez Escherichia coli, Enterobacter aerogenes, Shigella sp.

skóra: zakażenia wywołane przez wrażliwe szczepy Staphylococcus aureus, trądzik pospolity (Propionibacterium acnes);

narząd wzroku: zapalenie spojówek wywołane przez Chlamydia trachomatis;

inne: dur plamisty, gorączka plamista Gór Skalistych i inne zakażenia wywołane przez riteksje; dur powrotny (Borrealia recurrentis), dżuma (Yersinia tularensis), brucelloza (Brucella sp.), cholera (Vibrio cholerae), zakażenia Campylobacterum fetus, bartonelloza (Bartonella baciliformis), frambezja (Treponema pertue), listerioza (Listeria monocytogenes), wąglik (Bacillus anthracis), zakażenia Fusobacterium fusiforme, aktynomykoza (Actinomyces israeli).

[Przeciwskazania !!!

Nadwrażliwość na tetracykliny.

Ciąża i okres karmienia piersią. !!!!

EWA

Data dodania: 16-06-2008, 15:09
zgłoś do moderacjicytuj
Tabela 6. Antbiotyki w ciąży.

Amtybiotyki dozwolone

antybiotyki betalaktamowe

cefalosporyny

makrolidy

azytromycyna

metronidazol

Antybiotyki niedozwolone: to fluorochinolony

-tetracykliny

-sulfonamidy

-rifamycyny

EWA

Data dodania: 16-06-2008, 15:47
zgłoś do moderacjicytuj
witam

czyli jasno tak czy nie?

co sie wiaze jesli kobieta w ciazy zacznie zazywac Unidox.?

Data dodania: 16-06-2008, 15:56
zgłoś do moderacjicytuj
Nie wskazany,Ze względu na hamujący wpływ tetracyklin na rozwój szkieletu płodu

EWA

Data dodania: 21-06-2008, 11:49
zgłoś do moderacjicytuj
witam

mam kolejne pytanie

mianowicie czy wiadomo cos o skutkach stosowania ACC 200 w ciazy ponoc nie jest to antybiotyk mnie pomaga

czy mozna go stosowac czy lepiej dac sobie spokoj?

Data dodania: 21-06-2008, 20:55
zgłoś do moderacjicytuj
ACCjest lekiem leków Kategorii B -TO ZNACZY:Kategoria B - to ta grupa leków, w której badania na zwierzętach wykazały szkodliwe działanie na płód, chociaż obserwacje u ludzi nie wykazują zagrożenia dla płodu ludzkiego. Takie leki mogą być stosowane w ciąży tylko w wypadku zdecydowanej konieczności,

WYKAZ LEKÓW KAT. B

leki przeciwbólowe i przeciwzapalne: ibuprofen (Nurofen, Advil), naproksen (Aleve), diklofenak (Majamil, Voltaren, Rewodina, Diclac, Olfen) i piroksykam - w okresie okołoporodowym - kategoria D, ketoprofen (Profenid, Ketonal);

leki stosowane w zakażeniach: amoksycylina (Amotaks, Duomox, Hiconcil, Apo-Amoxi, Ospamox), amoksycylina + kwas klawulanowy (Augmentin, Amoksiclav, Curam) - nie należy stosować w okresie okołoporodowym, ampicylina, azytromycyna (Sumamed), cefaklor (Ceclor, Panclor, Vercef), cefaleksyna (Keflex), cefradyna (Sefril) - nie należy stosować u kobiet w ciąży z niewydolnością wątroby i nerek, cefadroksyl (Duracef), azlocylina - nie stosować w I trymestrze ciąży, erytromycyna, karbenicylina, klindamycyna (Dalacin, Klimicin), penicylina, piperacylina, spiramycyna (Rovamycine), metronidazol - nie stosować w I trymestrze ciąży, klotrimazol, cefuroksym (Bioracef, Zinnat, Biofuroksym, Zinacef), furazydyna (Furaginum).

leki stosowane w schorzeniach układu oddechowego: ambroksol (Mucosolvan, Bronchopront, Deflegmin), bromheksyna (Flegamina), acetylocysteina CZYLI -----> (ACC, !!!!!!!! Fluimucil, Tussicom);

leki przeciwalergiczne: cetyryzyna (Zyrtec, Amertil, Allertec, Virlix) - nie zalecana, szczególnie w I trymestrze ciąży, klemastyna, loratadyna (Claritine, Flonidan, Loratine, Rotadin), nedokromil (Tilade, Tilarin), kromoglikan (Cromogen, Cropoz, Intal) - nie stosować w I trymestrze ciąży;

leki stosowane w chorobach układu sercowo-naczyniowego oraz przeciwzakrzepowe: metyldopa (Dopanol, Dopegyt), acebutolol (Sectral), sotalol (Gilucor, Biosotal) - nie zalecany w I trymestrze ciąży;

leki stosowane w schorzeniach przewodu pokarmowego: cymetydyna (Altramet), famotydyna (Famogast, Quamatel, Ulfamid), metoklopramid, ondansetron (Atossa, Zofran), ranitydyna (Ranigast, Zantac), mesalazyna (Pentasa, Salofalk) i sulfasalazyna - w okresie okołoporodowym kategoria D), sukralfat (Ulgastran, Venter), loperamid (Imodium).

icon_exclaim.gif TAK WIĘC W SKRÓCIE LEPIEJ NIE PRZYJMOWAĆ W CIĄŻY icon_exclaim.gif

EWA

Data dodania: 23-06-2008, 19:49
zgłoś do moderacjicytuj
hej ola, widzę że jesteś nieźle zorientowana jeśli chodzi o leki, wieć mam do ciebie pytanie: od kilku dni męczy mnie pewien temat - neurolog zapisał mi niesterodowe leki przeciwzapalne MOVALIS w zastrzykach i NIMESIL, słyszałam że nie można ich przyjmować w ciąży i mogą utrudniać zajście w ciążę w przyszłości, wziełam już 9 zastrzyków MOVALIS i nie planuje brać NIMESIL (podrażnia mi przewód pokarmowy, zresztą MOVALIS chyba też to zrobił), w ulotce o MOVALIS nic nie pisali o przyszłych trudnościach z ciążą, ale w NIMESIL już tak, a tak w ogóle to i tak jedna grupa czyli NLPZ, na czym mogą plegać trudności z zajściem w ciążę? upośledzają / niszczą jajniki czy utrudniają zagnieżdżenie?

żaba

Data dodania: 23-06-2008, 20:11
zgłoś do moderacjicytuj
1979anna co tyczy się Movalisu: --->Ciąża:

Nie zaleca się stosowania meloksykamu w pierwszych dwóch trymestrach ciąży. Wszystkie inhibitory syntezy prostaglandyn stosowane w III trymestrze ciąży mogą powodować nadciśnienie płucne u płodu z przedwczesnym zamknięciem przetrwałego przewodu tętniczego, wykazywać toksyczne działanie na nerki płodu lub hamować czynność skurczową macicy - lek jest przeciwwskazany w ostatnim trymestrze ciąży. Nie stosować w okresie karmienia piersią,ponadto jest tylko wzmianka,że osłabia działanie antykoncepcji,nie kumuluje się w organiźnie,więc nie wpłynie na planowanie ciąży.Nimesil zaś niewskazany :--> Ciąża:

Lek jest przeciwwskazany w III trymestrze ciąży i okresie karmienia piersią. Nie jest zalecany w I i II trymestrze ciąży, u kobiet planujących ciążę, mających trudności z zajściem w ciążę oraz w czasie przeprowadzania badań płodności.-nie pisze czy wpływana owulację,czy na zagnieżdżanie zarodka

EWA

Data dodania: 23-06-2008, 20:35
zgłoś do moderacjicytuj
dzięki za ekspresową odpowiedź, co ma być to będzie i tak już się naszprycowałam, mam nadzieję, że się uda jak już zaczniemy z mężem działać icon_smile.gif

żaba

Konkurs na forum
Konkurs tematyczny