ginekologia
Ginekologia  - forum dla rodziny i pacjenta
Grupa: OTWARTA

Ginekologia - forum dla rodziny i pacjenta

• Założyciel: medforum
  •  
  • Data powstania: 28-04-2012
Ginekologia - forum dla rodziny i pacjenta

Dlaczego warto dołączyć do tej Grupy

• poznasz ludzi o podobnych problemach zdrowotnych
  • podyskutujesz na konkretny temat, który Ciebie interesuje
  • będziesz na bieżąco informowany/a o nowych wątkach i wypowiedziach
Oceń forum: 
 (3.4)

Forum - Ginekologia - forum dla rodziny i pacjenta

Temat: Esmya - nadzieja !?walka z miesniakami:( [1483]

Data dodania: 06-09-2012, 20:41
zgłoś do moderacjicytuj
Zgadzam się z Tobą Maju, nie możemy na zasadzie domniemywania wyciągać wnioski. Musze przyznać, że po przeczytaniu wypowiedzi Beacika nieco się zaniepokoiłam. Jednak dziś uznałam, że musimy mieć do tego pewien dystans, w końcu mięśniaki to nie wyrok!!
No ale w odp. na Wasze pyt. to:
- ostatnią tab. z 3 opakowania wzięłam 2 września i na razie @nie mam;
- na wizytę idę miesiąc po zakończeniu terapii, bo mój prof stwierdził, że działanie leku jest jeszcze duże po zakończeniu jego brania więc mam odczekać ten miesiąc.
Bea

Data dodania: 06-09-2012, 20:59
zgłoś do moderacjicytuj
Pewnie ze nie wyrok Bea.

Jak z forum wynika tzn. z tego co pisza dziewczyny,na kazda z nas Esmya inaczej dziala.
Jednym zatrzymala sie @,drugie grubna,trzecie puchna itd.
wiec nie ma co sie denerwowac,najwazniejsze abysmy zamierzony cel osiagnely.

Napewno te gady nie znikna,ale przynajmniej sie zmniejsza(mam taka nadzieje)i wtedy bedzie mozna pomyslec co dalej z nimi.
Kazda z nas na to liczy,i kazda z nas chce uniknac operacji,wiec miejmy nadzieje ze juz nie bedzie potrzebna !!! biggrinbiggrin

Pozdr.maja
Data dodania: 06-09-2012, 21:42
zgłoś do moderacjicytuj
Znowu muszę się z Tobą zgodzić - każda z nas ma inne objawy, bo ja np. schudłam i to znacząco. Chociaż nie mogę jednoznacznie stwierdzić, że to przez ten lek, bo byłam w górach przez miesiąc ( chciałam wykorzystać czas bez@ smile i dość dużo spacerowałam więc może to jest tez przyczyną.
Pozdrawiam. Bea
Data dodania: 07-09-2012, 08:33
zgłoś do moderacjicytuj
Kurcze Bea ja tez schudlam,nie chcialam wczesniej o tym pisac,bo dziewczyny pisaly ze przytyly.I moze nikt by mi nie uwierzyl.Ja schudlam 6 kg.

Bea,a ty dlaczego stosujesz Esmya?Starasz sie o dzidziusia czy miesniaki utrudniaja Ci zycie?

pozdr.Maja
Data dodania: 07-09-2012, 09:04
zgłoś do moderacjicytuj
Chciałam się dowiedzieć czy przed zastosowaniem Esmya lekarz wam zalecił zrobić jakieś dodatkowe badania np.łyżeczkowanie?
Data dodania: 07-09-2012, 11:05
zgłoś do moderacjicytuj
JA TEZ DZIEWCZYNY SCHUDLAM 3 KG ALE MYSLAŁAM ZE TO STRES,ZADNYCH BADAN PRZED ZACZECIEM NIE MIAŁAM, KONCZE ESMYA 27 WRZESNIA I CHYBA JAK BEA PUJDE DO LEKARZA ZA MIESIĄC PO SKĄNCZENIU LECZENIA.DZIEWCZYNY CZY WY TEŻ TAK MACIE CIĄGLE MAM UCZUCIE BULU NAD PĘPKIEM TAKI TEN BRZUCH JEST SCISŁY JA BYM BALONA POŁKNEŁA NIE WIEM CZY TO MOZE WaTROBA CZY MACICA A MOZE TEN MIESNIAK MI ROSNIE SAMA NIE WIEM,TAK JAK PISAŁAM WCZESNIEJ PO 2MIESIACACH LECZENIA MIESNIAK NIC SIE NIE ZMNIEJSZYŁ MIAŁAM TEZ NORMALNIE OKRES TERAZ MIAŁAM DOSTAC 3 WRZESNIA ALE NARAZIE NIE MAM ALE ZA TO BOLI MNIE NAD PEPKIEM TO MOZE NAWET MIE BOL ALE TAKIE UCZUCIE WZDĘCIA NIE WIEM JAK TO OPISAĆ COS TAM MNIE BOLI A MYSLAŁAM ZE BRZUCH NIE BĘDZIE BOLAŁ JAK MIESNIAK SIE ZMNIEJSZA BO TAKIE OBIAWY MIAŁAM PRZED BRANIEM NIE WIEM CIAGLE TEN BOL BRZUCH JUZ NIE PAMIETAM KIEDY MNIE NIE BOLAŁ ZAWSZE JEST TO UCZUCIE LEKKIEGO BOLU .DZIEWCZYNY JAK WAS CZYTAN TO ZARAZ MI JEST LRZEJ BO PISZECIE ZE OPERACIA MOZE NIE BĘDZIE KONIECZNA JA TEZ MAM TAKĄ NADZIEJĘ SERDECZNIE POZDRAWIAM,ELA
Data dodania: 07-09-2012, 15:11
zgłoś do moderacjicytuj
Cześć. Mam pytanie, czy natrafiła któraś z Was na informację na jak dużych mięśniakach były prowadzone badania kliniczne i czy procent zmniejszenia mięśniaka był zależny od wielkości jego samego??? Ja mam bardzo, bardzo dużego i zastanawiam się czy mam szansę na zmniejszenie go chociażby o te 20-30 procent, co w moim przypadku byłoby niesamowitym osiągnięciem. Jakbyście gdzieś trafiły na takie informacje, to zapodajcie linka na forum.
Data dodania: 07-09-2012, 16:43
zgłoś do moderacjicytuj
Ja osobiscie nigdzie nie natrafilam na takie informacji,wiec mozna mniemac,ze nie ma znaczenia wielkosc miesniakow.

Gdyby wielkosc miesniaka miala znaczenie to napewno lekarz by o tym informowal,bo wtedy esmya nie byla by dla kazdej z nas.

Moim zdaniem napewno nie ma,poniewaz nawet jesli dziewczyna ma kilka miesniakow malych,sumujac ich wielkosc to tak jakby miala jeden duzy.
Ja naprzyklad mam 2,jeden 5 drugi 3 calosc zajmuje okolo 8cm macicy.Czyli jeden duzy by mial 8cm

No tak czy nie??

napewno jesli chodzi o operacje to ma znaczenie, ale o lekarstwo raczej nie.
Maja
Data dodania: 07-09-2012, 17:53
zgłoś do moderacjicytuj
Nooo, raczej nie. Należy przecież wziąć pod uwagę ich objętość, a nie średnicę. Przecież mięśniak nie jest płaski... a nawet jakby był płaski to i tak to nie byłoby to samo (polecam skorzystać ze wzoru na pole koła). wink
Aby pobudzić Waszą wyobraźnię, przeprowadzę mały wywód - chociaż nie do końca naukowy... wink
Zakładając, że mięśniaki mają kształt kuli (co zdarza się niezmiernie rzadko) dwa mięśniaki o średnicy 5 i 3 cm miałyby łączną objętość w przybliżeniu 80 cm sześciennych, a mięśniak o średnicy 8 cm miałby objętość blisko 270 cm sześciennych... czyli prawie trzy i pół raza więcej... to chyba nie jest jednak to samo...
Zakładając dalej, że organizm miałby w wyniku leczenia zwalczyć przynajmniej 50 procent uszkodzonych komórek, to przy tych dwóch małych mięśniakach ma o wiele mniej roboty niż przy tym - z pozoru tylko - nieco większym...
Biorąc powyższe pod uwagę można by przypuszczać, że jeśli przy takich małych mięśniakach z każdym centymetrem wzrostu ich średnicy objętość rośnie w tak dużym tempie, to jak musi się "napracować" organizm, aby zwalczyć uszkodzone komórki naprawdę dużego mięśniaka??? Przecież możliwości organizmu też nie są nieograniczone...
Data dodania: 07-09-2012, 21:52
zgłoś do moderacjicytuj
Podeszlas do tego matematycznie smile

W takim razie ja nie mam pojecia ani kwadratowego ani szesciennego smile ale zgadzam sie z toba co do wyliczen,ze jest roznica.i to znaczna.

Tylko nie wiem czy ginekolodzy tez tak licza smile
Ale dobra nie ma co wyliczac.
We wtorek ide do gin i zapytam co z bardzo duzymi miesniakami.
A jaki duzy jest twoj?Jesli mozna zapytac?
Pozdr.Maja

Konkurs na forum
Konkurs tematyczny