ginekologia
Ginekologia  - forum dla rodziny i pacjenta
Grupa: OTWARTA

Ginekologia - forum dla rodziny i pacjenta

• Założyciel: medforum
  •  
  • Data powstania: 28-04-2012
Ginekologia - forum dla rodziny i pacjenta

Dlaczego warto dołączyć do tej Grupy

• poznasz ludzi o podobnych problemach zdrowotnych
  • podyskutujesz na konkretny temat, który Ciebie interesuje
  • będziesz na bieżąco informowany/a o nowych wątkach i wypowiedziach
Oceń forum: 
 (3.4)

Forum - Ginekologia - forum dla rodziny i pacjenta

Temat: konizacja szyjki macicy [9]

Data dodania: 22-11-2007, 14:37
zgłoś do moderacjicytuj
mam pytanie poniewaz jestem w 7 tygodniu ciazy a 6 lat temu po pierwszej ciazy i po cytologi okazało sie ze musze miec konizacje szyjki macicy zabieg sie odbył konizacyjny a teraz po wizycie u ginekologa nie mam konkretnych odpowiedzi tylko przed zabiegiem nikt mi nie mowił czy moge byc jeszcze w ciazy ateraz konkretnie niewiwm na co jestem narazona bo lekaz mi nic nie mówi prosze o pomoc bo bardzo sie martwie
Data dodania: 22-11-2007, 15:00
zgłoś do moderacjicytuj
Stosowane w wypadku zmienionej chorobowo macicy. Wycięcie stożkowe jej części, nożem elektrycznym lub chirurgicznym.

Data dodania: 22-11-2007, 15:26
zgłoś do moderacjicytuj
Zabieg taki nosi nazwę konizacji szyjki macicy. W znieczuleniu ogólnym za pomocą noża elektrycznego bądź pętli elektrycznej (elektrokonizacja) usuwa się część chorej szyjki macicy. Jest to bardzo często stosowany zabieg u kobiet młodych, które pragną w przyszłości zajść w ciążę. Zabieg ten nie stanowi przeciwwskazania do zajścia w ciążę w przyszłości. Można po nim zachodzić w ciążę jednakże konieczne jest założenie szwu szyjkowego w celu jej donoszenia.

monia

Data dodania: 22-11-2007, 15:27
zgłoś do moderacjicytuj
Zabieg taki nosi nazwę konizacji szyjki macicy. W znieczuleniu ogólnym za pomocą noża elektrycznego bądź pętli elektrycznej (elektrokonizacja) usuwa się część chorej szyjki macicy. Jest to bardzo często stosowany zabieg u kobiet młodych, które pragną w przyszłości zajść w ciążę. Zabieg ten nie stanowi przeciwwskazania do zajścia w ciążę w przyszłości. Można po nim zachodzić w ciążę jednakże konieczne jest założenie szwu szyjkowego w celu jej donoszenia.

monia

Data dodania: 22-11-2007, 15:31
zgłoś do moderacjicytuj
Jeżeli kobieta dba o swoje zdrowie i regularnie poddaje się kontrolnym badaniom u ginekologa może ona czuć się spokojnie, że nie przeoczy niepokojących zmian. Każda kobieta powinna raz na pół roku poddać się badaniu ginekologicznemu oraz zgłosić się na profilaktyczne badanie cytologiczne. Nie bez znaczenia jest fakt, iż rak szyjki macicy w porę rozpoznany, jako nieliczny spośród wszystkich nowotworów jest wyleczalny w 100%.

monia

Data dodania: 28-11-2007, 10:37
zgłoś do moderacjicytuj
dziekuje za odpowiedz tak ja o ty wiem ze trzeba sie kontrolowac u ginekologa ostatnia cytologia miałam w tamtym roku i wyszła dobrze miałm pierwszom grupe bardzo sie ucieszylam ze jest wszystko w porzadku teraz jestem w ciazy i cytologie zrobił mi lekarz w tamtym tygodniu wynik bendzie za miesiac tylko troche sie dziwie lekarzowi ze niechciał mi odpowiedziec na pytania kture tu zadałam tylko powiedzaił ze to bardzo zle ze jest ciaza .mam jeszcze jedno pytanie jest to juz 8 tydzien ciazy czy lekaz ginekolog powinien wystwic mi zaswiadczenie ze jestem w ciazy do pracy czy jeszczze nie ja powinnam sama sie upomniec o takie zaswiadczeni czy lekarz sam mi powinien wydac

Data dodania: 28-11-2007, 10:38
zgłoś do moderacjicytuj
dziekuje za odpowiedz tak ja o ty wiem ze trzeba sie kontrolowac u ginekologa ostatnia cytologia miałam w tamtym roku i wyszła dobrze miałm pierwszom grupe bardzo sie ucieszylam ze jest wszystko w porzadku teraz jestem w ciazy i cytologie zrobił mi lekarz w tamtym tygodniu wynik bendzie za miesiac tylko troche sie dziwie lekarzowi ze niechciał mi odpowiedziec na pytania kture tu zadałam tylko powiedzaił ze to bardzo zle ze jest ciaza .mam jeszcze jedno pytanie jest to juz 8 tydzien ciazy czy lekaz ginekolog powinien wystwic mi zaswiadczenie ze jestem w ciazy do pracy czy jeszczze nie ja powinnam sama sie upomniec o takie zaswiadczeni czy lekarz sam mi powinien wydac

Data dodania: 09-12-2009, 03:52
zgłoś do moderacjicytuj
nic ciekawego ja mam 27 lat i jestem po konizacji LEPIEJ IŚĆ WCZEŚNIEJ DO LAKARZA NIŻ WOGULE!:
Data dodania: 09-12-2009, 03:57
zgłoś do moderacjicytuj
nic strasznego ja mam 27 lat i jestem po konizacji tylko stres robi swoje jeśli się nastawisz psychicznie NIC CIĘ NIE RUSZY KOBIETY MUSZĄ BUĆ TWARDE!
Konkurs na forum
Konkurs tematyczny