ginekologia
Ginekologia  - forum dla rodziny i pacjenta
Grupa: OTWARTA

Ginekologia - forum dla rodziny i pacjenta

• Założyciel: medforum
  •  
  • Data powstania: 28-04-2012
Ginekologia - forum dla rodziny i pacjenta

Dlaczego warto dołączyć do tej Grupy

• poznasz ludzi o podobnych problemach zdrowotnych
  • podyskutujesz na konkretny temat, który Ciebie interesuje
  • będziesz na bieżąco informowany/a o nowych wątkach i wypowiedziach
Oceń forum: 
 (3.4)

Forum - Ginekologia - forum dla rodziny i pacjenta

Temat: cysta w piersi? jak to się leczy??? [9]

Data dodania: 23-11-2004, 21:15
zgłoś do moderacjicytuj
Cysta to ponoć łagodna torbiel wypełniona płynem. Czy to groźne? trzeba to wyciąć? Jak wygląda i jak długo trwa taki zabieg? Proszę o jakis komentarz. Pilne. Z góry dziekuję.

Kamilla
Data dodania: 23-11-2004, 22:45
zgłoś do moderacjicytuj
Wykryte zmiany w piersi można diagnozować za pomocą badania biopsyjnego.Cysta wykryta w badaniu USG piersi zazwyczaj zawiera płyn, który pod kontrolą aparatu USG można zaaspirować (odciągnąć). Wykonuje się te badania za pomocą jednorazowej strzykawki z igłą w znieczuleniu miejscowym. Zabieg trwa krótko i nie jest bolesny. Następnie uzyskane fragmenty zmiany oraz/i płyn przesyła się do badania histopatologicznego. Na jego podstawie decyduje się o dalszym leczeniu.

w
Data dodania: 20-02-2009, 13:07
zgłoś do moderacjicytuj
a mnie bolalo
Data dodania: 20-02-2009, 13:18
zgłoś do moderacjicytuj
ja też mam cystę,torbiel,chodzę raz na rok na usg piersi-i nic nie kazali mi z tym robić tylko obserwować,z małych torbieli nie odciąga się płynu
Data dodania: 24-11-2009, 23:12
zgłoś do moderacjicytuj
moja przyjaciolka zetknela sie z takim przypadkiem w dodatku ten dziwny czarny plyn wycieka jej z sutkow i do tego wszystkiego od pewnego czasu odczowa silne bole glowy,
Data dodania: 31-01-2010, 20:40
zgłoś do moderacjicytuj
kurcze nie wiem co mam robic,mam wielka napuchnieta cyste ktora mnie bardzo boli,ratunku
Data dodania: 18-09-2010, 15:38
zgłoś do moderacjicytuj
jesli cie tak boli to nie zwlekaj tylko idz do lekarza niech to zbada moze trzeba usunac ja
Data dodania: 24-10-2010, 04:05
zgłoś do moderacjicytuj
10 lat temu bylam operowana z powodu raka w piersi...ostatnio stwierdzono,2cysty..jak mam sie tego pozbyc?....czy tylko operacyjnie ?,czy istnieja inne mozliwosci i sposoby?....
Data dodania: 24-10-2010, 04:06
zgłoś do moderacjicytuj
10 lat temu bylam operowana z powodu raka w piersi...ostatnio stwierdzono,2cysty..jak mam sie tego pozbyc?....czy tylko operacyjnie ?,czy istnieja inne mozliwosci i sposoby?....
Konkurs na forum
Konkurs tematyczny