ginekologia
Ginekologia  - forum dla rodziny i pacjenta
Grupa: OTWARTA

Ginekologia - forum dla rodziny i pacjenta

• Założyciel: medforum
  •  
  • Data powstania: 28-04-2012
Ginekologia - forum dla rodziny i pacjenta

Dlaczego warto dołączyć do tej Grupy

• poznasz ludzi o podobnych problemach zdrowotnych
  • podyskutujesz na konkretny temat, który Ciebie interesuje
  • będziesz na bieżąco informowany/a o nowych wątkach i wypowiedziach
Oceń forum: 
 (3.4)

Forum - Ginekologia - forum dla rodziny i pacjenta

Temat: blada, druga kreska na tescie [117]

Data dodania: 05-02-2013, 14:56

wiadomość usunięta z powodu naruszenia regulaminu Forum

treść wiadomości zachowana w archiwum

1

2

3

4

5

...

»

z 12

Data dodania: 31-05-2006, 11:55
zgłoś do moderacjicytuj
Mam problem.Miesiac temu stwierdzilismy z mezem, ze postaramy sie o dzidziusia..to byl bardzo wyczerpujacy miesiac smile Miesiaczka spoznia mi sie, pobolewa mnie brzuch od jakiegos tygodnia ( opoznienie wynosi na razie tylko 3 dni) i jest to bol tai sam, jak w trakcie okresu. Postanowilismy zrobic test- najpierw jeden, rano, zaraz po wstaniu- pojawila sie na nim druga kreska, ale bardzo jasna( nie ulega jednak watpliwosci, ze jest).Dla potwierdzenia nastepnego dnia powtorzylismy test, tylko, ze byl on innej firmy i pojawila sie druga kreska- jeszcze jasniejsza od poprzedniej. Zastanawiamy sie, czy takie jasne kreski moga swiadczyc o ciazy...aha..jestem tez strasznie ospala- nie moge sie rano podniesc i padam juz o 21..
Data dodania: 31-05-2006, 13:36
zgłoś do moderacjicytuj
Obstawiam ciążę!!!!!Idż do lekarza i wtedy wszystkiego sie dowiesz!Powodzenia icon_smile.gif
ImageImage
Data dodania: 31-05-2006, 16:16
Wpis został ukryty
zgłoś do moderacjicytuj
druga słaba kreseczka na teście oznacza brak ciąży! to że się opóźnia okres tylko 3 dni to zapewne efekt twojej psychiki która jest nastawiona na "dzidziusia", niewiem dlaczego wszystkie dziewczyny lub kobiety pragnące dziecka są w gorącej wodzie kąpane i od razu najlepiej dzień po stosunku chciałyby już wykonywać testy i utwierdzać się w przekonaniu że już są w ciąży? dziewczyno spokojnie! okres ma prawo się spóźnić do 14 dni! nie myśl tak intensywnie o dziecku (to dopiero pierwsza próba!!!!!!!) bo rozregulujesz sobie okres! psychika potrafi nawet zdziałać takie cuda jak "urojona ciąża" proponuję odczekać jeszcze 1,5 tygodnia bo najpewniejsze testy wychodzą ok. 2 tygodnie po przewidywanym okresie, warto dłużej poczekać i mieć 100% pewności niż na siłę robić testy za szybko i być rozczarowaną że nic nie wyszło .... (jeśli ci się udało to będziesz naprawdę fuksiarą icon_biggrin.gif )

iwona00

Data dodania: 31-05-2006, 16:32
zgłoś do moderacjicytuj
A ja mysle zupelnie inaczej ze wcale druga blada kreska nie wskazuje na brak ciazy!!!!! Chodzi tylko o to jakich testow uzylas do sprawdzenia czy jestes w ciazy - jezeli chcesz juz teraz wiedziec musisz uzyc tzw wczesnych testow, sa one o zwikszonej czulosci czyli wykrywaja nawet niska obecnosc hormonu - gonadotr.kosm. (czasami te testy juz wykrywaja "obecnosc ciazy" w dniu spodziewanej miesiaczki). Jednak tez nie zawsze, poniewaz wykrywalna ilosc hormonu w moczu jest odpowiednio rozlozona w czasie po zaplodnieniu a musisz pamietac ze nawet u bardzo zrdrowych kobiet czasami owulacja sie przesunie i nie zawsze ok polowy cyklu mozna zajsc w ciaze a np dopiero pozniej. Dlatego proponuje poczekaj jeszcze tydzien i zrob kolejny test albo udaj sie do laboratorium i tam oznacz hormon z krwi - jest to pewniejsza metoda- Glowa do gory i pamietaj gdyby nie teraz sie nie udalo to kiedys na pewno sie uda. Powodzenia !!!!
Data dodania: 01-06-2006, 10:49
zgłoś do moderacjicytuj
do iwa00

Nie wiem skad u Ciebie taka agresja..ja zadalam tylko pytanie. Moje mysli nie sa zdominowane przez fakt, ze chce miec dziecko..Nie kochalismy sie tez z mezem, po to, by je posiadac..po prostu stwierdzilismy, ze nie bedziemy uwazac..nie jestem kompana w goracej wodzie, jesli nie wyszlo, to trudno-swiat sie nie wali. O fakcie, ze miesiaczka moze sie spozniac nawet dwa tygodnie wiem doskonale, dlatego zaznaczylam, ze to DOPIERO 3 dni po terminie. Testu nie wykonalam dzien po stosunku tylko w 34 i 35 dniu cyklu..jesli zas chodzi o rozregulowanie, to mam okres jak w zegarku- o tej samej godzinie w 33 dzien. To tyle chcialam powiedziec i bardzo byl prosila nie opieprzac nastepnym razem czlowieka, ktory sie po prostu pyta tych, co moze byli w podobnej sytuacji..
Data dodania: 01-06-2006, 17:59
zgłoś do moderacjicytuj
pierwsze objawy ciąży pojawiają się ok. tygodnia po planowanym okresie tzn. bóle w dole brzucha a wcześniej też można zauważyć (i nie zdawać sobie z tego sprawy) gęściejszy śluz w dniach kiedy powinna pojawić się miesiączka - to dwa najwcześniejsze symptomy jeśli takie się u ciebie pojawią + dwie wyraźne kreseczki to gratulacje ! a swoją drogą zgadzam się z iwa00 że kobiety bardzo chcące dziecka zaczynają się bardzo niecierpliwić i panikować po jednym dniu opóżnienia okresu i zaraz robią sobie testy zamiast spokojnie poczekać parę dni bo przecież się "nie pali" icon_biggrin.gif
Data dodania: 01-06-2006, 21:40
zgłoś do moderacjicytuj
ja obstawiam ciążę-gratuluje

jak na teście ciążowy wychodzą dwie kreski to jest to ciąża i nie ma znaczenia intensywność kresek, one z dnia na dzień będę coraz mocniejsze bo pozin hcg rośnie z dnia na dzień

pierwsze objawy mogą wystąpić przed terminem miesiączki

ból podbrzusza, ból piersi szczególnie z boków,mdłości, metaliczny posmak itp. wszystko zależy od organizmu

najlepiej zrobić badanie beta HCG
Data dodania: 01-06-2006, 21:41
zgłoś do moderacjicytuj
ja obstawiam ciążę-gratuluje

jak na teście ciążowy wychodzą dwie kreski to jest to ciąża i nie ma znaczenia intensywność kresek, one z dnia na dzień będę coraz mocniejsze bo pozin hcg rośnie z dnia na dzień

pierwsze objawy mogą wystąpić przed terminem miesiączki

ból podbrzusza, ból piersi szczególnie z boków,mdłości, metaliczny posmak itp. wszystko zależy od organizmu

najlepiej zrobić badanie beta HCG
Data dodania: 02-06-2006, 10:25
zgłoś do moderacjicytuj
bylam u lekarza....CIĄŻA!!!!!!!!!!!4 tydzień...Szok, za pierwszym razem sie udalo..icon_smile.gifPozdrawiam wszystkich!!!!!!!
Data dodania: 02-06-2006, 11:01
zgłoś do moderacjicytuj
Gratuluje!!!! i tak jak pisalam wcale blada "druga" kreska nie oznacza braku ciazy, to zalezy od rodzaju testu. Ja mialam podobnie a teraz to juz poczatek 23 tyg ciazy, Wszystkiego Dobrego i Zycze aby Maluszek pieknie rosl.
Konkurs na forum
Konkurs tematyczny